GERAFELI S.R.L.
Revenue
1.2M
2024
Profit
5.9K
2024
Employees
6
2024
Margin
0,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GERAFELI S.R.L. este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 1.2M lei (date 2024). În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #1.348 la cifra de afaceri, #2.323 la profit, #796 la număr angajați din 5.091 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GERAFELI S.R.L. este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 1.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #1.348 la cifra de afaceri, #2.323 la profit, #796 la număr angajați din 5.091 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Industry intelligence
Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — 2024
Industry size
10.7B
RON revenue
Total companies
5.091
Total employees
33.486
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PRODALIS SRL | 1.2M | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| KATYTRANS & FOREST S.R.L. | 1.2M | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| LYADOR FOREXPRES S.R.L. | 1.2M | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| MINELTA SIL COM SRL | 1.2M | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| SYLVELYN MEGAFOREST S.R.L. | 1.2M | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| MINIALYS FOREST SRL | 1.2M | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| BOBOC FOREST SRL | 1.3M | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| CARATISTU COM SRL | 1.3M | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| VIONEL FOREST S.R.L. | 1.1M | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| BOGDIVAL TOTAL S.R.L. | 1.1M | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 02)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.5%
- CA / angajat
- 201K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 15%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.2M
- Profit net
- 5.9K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.2M | 5.9K | 6 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GERAFELI S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GERAFELI S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 5.9K
- Rank RO
- #135.411
- PRODALIS SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 6
- Profit
- -612K
- Rank RO
- #135.774
- KATYTRANS & FOREST S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 150K
- Rank RO
- #134.282
- LYADOR FOREXPRES S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 38K
- Rank RO
- #137.335
- MINELTA SIL COM SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 6
- Profit
- -283K
- Rank RO
- #137.343
- SYLVELYN MEGAFOREST S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 6
- Profit
- -163K
- Rank RO
- #137.772
- MINIALYS FOREST SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 10.9K
- Rank RO
- #138.811
- BOBOC FOREST SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 6
- Profit
- -706K
- Rank RO
- #131.488
- CARATISTU COM SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 6
- Profit
- 123K
- Rank RO
- #130.478
- VIONEL FOREST S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 6
- Profit
- 146K
- Rank RO
- #140.969
- BOGDIVAL TOTAL S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 6
- Profit
- -113K
- Rank RO
- #141.392
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GERAFELI S.R.L.(current) | 1.2M | 6 | 5.9K | #135.411 |
| PRODALIS SRL | 1.2M | 6 | -612K | #135.774 |
| KATYTRANS & FOREST S.R.L. | 1.2M | 6 | 150K | #134.282 |
| LYADOR FOREXPRES S.R.L. | 1.2M | 6 | 38K | #137.335 |
| MINELTA SIL COM SRL | 1.2M | 6 | -283K | #137.343 |
| SYLVELYN MEGAFOREST S.R.L. | 1.2M | 6 | -163K | #137.772 |
| MINIALYS FOREST SRL | 1.2M | 6 | 10.9K | #138.811 |
| BOBOC FOREST SRL | 1.3M | 6 | -706K | #131.488 |
| CARATISTU COM SRL | 1.3M | 6 | 123K | #130.478 |
| VIONEL FOREST S.R.L. | 1.1M | 6 | 146K | #140.969 |
| BOGDIVAL TOTAL S.R.L. | 1.1M | 6 | -113K | #141.392 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GERAFELI S.R.L.(you) | PRODALIS SRL | KATYTRANS & FOREST S.R.L. | LYADOR FOREXPRES S.R.L. | MINELTA SIL COM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.2M | 1.2M | 1.2M | 1.2M | 1.2M |
| Profit | 5.9K | -612K | 150K | 38K | -283K |
| Margin | 0,5% | -51,0% | 12,3% | 3,2% | -24,0% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GERAFELI S.R.L.”.