GEO TECHNOLOGY CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
176K
2024
Profit
85.3K
2024
Employees
2
2024
Margin
48,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GEO TECHNOLOGY CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 176K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #26.064 la cifra de afaceri, #13.997 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 48.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GEO TECHNOLOGY CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 176K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 48.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #26.064 la cifra de afaceri, #13.997 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 4.9× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| HANSEUROCONSTRUCT S.R.L. | 175K | 2 | Construcții |
| PROIECTE ODAE S.R.L. | 174K | 2 | Construcții |
| DISTRICT DEVELOPMENT SRL | 174K | 2 | Construcții |
| KAYA CONSTRUCT S.R.L. | 174K | 2 | Construcții |
| DALIN RESIDENCE INVEST S.R.L. | 179K | 2 | Construcții |
| BETON.CONTACT ME�TERCLASS S.R.L. | 172K | 2 | Construcții |
| ARMONIE INVESTITII SRL | 172K | 2 | Construcții |
| AG SUITES S.R.L. | 180K | 2 | Construcții |
| A&S URBAN BUILDERS S.R.L. | 170K | 2 | Construcții |
| GEOPETRO CONSTRUCT S.R.L. | 182K | 2 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 48.6%
- CA / angajat
- 87.8K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 45%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 176K
- Profit net
- 85.3K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 176K | 85.3K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GEO TECHNOLOGY CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GEO TECHNOLOGY CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 176K
- Employees
- 2
- Profit
- 85.3K
- Rank RO
- #408.806
- HANSEUROCONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 175K
- Employees
- 2
- Profit
- -277K
- Rank RO
- #408.950
- PROIECTE ODAE S.R.L.
- Revenue
- 174K
- Employees
- 2
- Profit
- 29.9K
- Rank RO
- #410.154
- DISTRICT DEVELOPMENT SRL
- Revenue
- 174K
- Employees
- 2
- Profit
- -3.4M
- Rank RO
- #410.180
- KAYA CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 174K
- Employees
- 2
- Profit
- -62.1K
- Rank RO
- #410.280
- DALIN RESIDENCE INVEST S.R.L.
- Revenue
- 179K
- Employees
- 2
- Profit
- 1.5K
- Rank RO
- #405.440
- BETON.CONTACT ME�TERCLASS S.R.L.
- Revenue
- 172K
- Employees
- 2
- Profit
- -32.5K
- Rank RO
- #412.524
- ARMONIE INVESTITII SRL
- Revenue
- 172K
- Employees
- 2
- Profit
- -753K
- Rank RO
- #412.531
- AG SUITES S.R.L.
- Revenue
- 180K
- Employees
- 2
- Profit
- 42.3K
- Rank RO
- #404.495
- A&S URBAN BUILDERS S.R.L.
- Revenue
- 170K
- Employees
- 2
- Profit
- 51K
- Rank RO
- #414.281
- GEOPETRO CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 182K
- Employees
- 2
- Profit
- 80.7K
- Rank RO
- #403.141
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GEO TECHNOLOGY CONSTRUCT S.R.L.(current) | 176K | 2 | 85.3K | #408.806 |
| HANSEUROCONSTRUCT S.R.L. | 175K | 2 | -277K | #408.950 |
| PROIECTE ODAE S.R.L. | 174K | 2 | 29.9K | #410.154 |
| DISTRICT DEVELOPMENT SRL | 174K | 2 | -3.4M | #410.180 |
| KAYA CONSTRUCT S.R.L. | 174K | 2 | -62.1K | #410.280 |
| DALIN RESIDENCE INVEST S.R.L. | 179K | 2 | 1.5K | #405.440 |
| BETON.CONTACT ME�TERCLASS S.R.L. | 172K | 2 | -32.5K | #412.524 |
| ARMONIE INVESTITII SRL | 172K | 2 | -753K | #412.531 |
| AG SUITES S.R.L. | 180K | 2 | 42.3K | #404.495 |
| A&S URBAN BUILDERS S.R.L. | 170K | 2 | 51K | #414.281 |
| GEOPETRO CONSTRUCT S.R.L. | 182K | 2 | 80.7K | #403.141 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GEO TECHNOLOGY CONSTRUCT S.R.L.(you) | HANSEUROCONSTRUCT S.R.L. | PROIECTE ODAE S.R.L. | DISTRICT DEVELOPMENT SRL | KAYA CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 176K | 175K | 174K | 174K | 174K |
| Profit | 85.3K | -277K | 29.9K | -3.4M | -62.1K |
| Margin | 48,6% | -158,2% | 17,1% | -1970,9% | -35,7% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GEO TECHNOLOGY CONSTRUCT S.R.L.”.