GENTIANA S.R.L.
Revenue
11.2K
2024
Profit
-3.3K
2024
Employees
—
2024
Margin
-29,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GENTIANA S.R.L. este o companie micro din sectorul Imobiliare, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 11.2K lei (date 2024). În industria de Imobiliare (România), compania este #22.978 la cifra de afaceri, #23.361 la profit, #19.143 la număr angajați din 32.685 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GENTIANA S.R.L. este o companie micro din sectorul Imobiliare, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 11.2K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -29.9%).
- Poziție în industrie
- În industria de Imobiliare (România), compania este #22.978 la cifra de afaceri, #23.361 la profit, #19.143 la număr angajați din 32.685 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Imobiliare (CAEN 68) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 14.5%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -2.1× față de media industriei
Industry intelligence
Imobiliare (CAEN 68) — 2024
Industry size
36.4B
RON revenue
Total companies
32.685
Total employees
43.080
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CONCRET SOLUTION EXPERT REAL ESTATE S.R.L. | 11.2K | 1 | Imobiliare |
| GMD COMERCIAL CENTER 2015 S.R.L. | 11.5K | 1 | Imobiliare |
| IMOBILIARE TOPPREMIER AS SRL | 10.8K | 1 | Imobiliare |
| LINE CONCEPT DEVELOPMENT SRL | 10.4K | 1 | Imobiliare |
| HOUSE CONFORT PROPERTIES S.R.L. | 12.1K | 1 | Imobiliare |
| COMPLETE BUSINESS SOLUTIONS AG S.R.L. | 10.1K | 1 | Imobiliare |
| GACO GRUP SRL | 12.6K | 1 | Imobiliare |
| TOP CREDIT ADVANTAGE S.R.L. | 11.2K | 1 | Imobiliare |
| FAD INSTYLE SOLUTIONS SRL | 11.1K | 1 | Imobiliare |
| Firma (CUI 50543658) | 11.2K | 1 | Imobiliare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARGES
Industrie (CAEN 68)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -29.9%
- Scor risc (0–100)
- 65
- Percentil piață (CA)
- Top 73%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 11.2K
- Profit net
- -3.3K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 11.2K | -3.3K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GENTIANA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GENTIANA S.R.L.(current)
- Revenue
- 11.2K
- Employees
- 0
- Profit
- -3.3K
- Rank RO
- #658.533
- CONCRET SOLUTION EXPERT REAL ESTATE S.R.L.
- Revenue
- 11.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -6.9K
- Rank RO
- #658.278
- GMD COMERCIAL CENTER 2015 S.R.L.
- Revenue
- 11.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -25K
- Rank RO
- #657.424
- IMOBILIARE TOPPREMIER AS SRL
- Revenue
- 10.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -35.1K
- Rank RO
- #659.728
- LINE CONCEPT DEVELOPMENT SRL
- Revenue
- 10.4K
- Employees
- 1
- Profit
- 7.1K
- Rank RO
- #661.206
- HOUSE CONFORT PROPERTIES S.R.L.
- Revenue
- 12.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -34.3K
- Rank RO
- #655.470
- COMPLETE BUSINESS SOLUTIONS AG S.R.L.
- Revenue
- 10.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 4.7K
- Rank RO
- #661.940
- GACO GRUP SRL
- Revenue
- 12.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 7.3K
- Rank RO
- #653.853
- TOP CREDIT ADVANTAGE S.R.L.
- Revenue
- 11.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -16.3K
- Rank RO
- #658.519
- FAD INSTYLE SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 11.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -18.8K
- Rank RO
- #658.561
- Firma (CUI 50543658)
- Revenue
- 11.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 7 lei
- Rank RO
- #658.497
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GENTIANA S.R.L.(current) | 11.2K | 0 | -3.3K | #658.533 |
| CONCRET SOLUTION EXPERT REAL ESTATE S.R.L. | 11.2K | 1 | -6.9K | #658.278 |
| GMD COMERCIAL CENTER 2015 S.R.L. | 11.5K | 1 | -25K | #657.424 |
| IMOBILIARE TOPPREMIER AS SRL | 10.8K | 1 | -35.1K | #659.728 |
| LINE CONCEPT DEVELOPMENT SRL | 10.4K | 1 | 7.1K | #661.206 |
| HOUSE CONFORT PROPERTIES S.R.L. | 12.1K | 1 | -34.3K | #655.470 |
| COMPLETE BUSINESS SOLUTIONS AG S.R.L. | 10.1K | 1 | 4.7K | #661.940 |
| GACO GRUP SRL | 12.6K | 1 | 7.3K | #653.853 |
| TOP CREDIT ADVANTAGE S.R.L. | 11.2K | 1 | -16.3K | #658.519 |
| FAD INSTYLE SOLUTIONS SRL | 11.1K | 1 | -18.8K | #658.561 |
| Firma (CUI 50543658) | 11.2K | 1 | 7 lei | #658.497 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GENTIANA S.R.L.(you) | CONCRET SOLUTION EXPERT REAL ESTATE S.R.L. | GMD COMERCIAL CENTER 2015 S.R.L. | IMOBILIARE TOPPREMIER AS SRL | LINE CONCEPT DEVELOPMENT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 11.2K | 11.2K | 11.5K | 10.8K | 10.4K |
| Profit | -3.3K | -6.9K | -25K | -35.1K | 7.1K |
| Margin | -29,9% | -61,8% | -217,3% | -324,9% | 68,2% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GENTIANA S.R.L.”.