GENIFLOR AGRO S.R.L.
Revenue
1M
2024
Profit
363K
2024
Employees
2
2024
Margin
35,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GENIFLOR AGRO S.R.L. este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în TELEORMAN, având o cifră de afaceri de 1M lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #1.465 la cifra de afaceri, #364 la profit, #1.818 la număr angajați din 6.535 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 35.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GENIFLOR AGRO S.R.L. este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în TELEORMAN, având o cifră de afaceri de 1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 35.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #1.465 la cifra de afaceri, #364 la profit, #1.818 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 53.8× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PLAYER COM SRL | 1M | 2 | Lemn și produse din lemn |
| TEAM WOOD CONSTRUCT SRL | 1M | 2 | Lemn și produse din lemn |
| MARINCA CONCEPT INVEST SRL | 1M | 2 | Lemn și produse din lemn |
| MATTYMOBSTER SRL | 1M | 2 | Lemn și produse din lemn |
| RESCOF IMPEX S.R.L. | 1.1M | 2 | Lemn și produse din lemn |
| BU�TEAN IGIAFOREST S.R.L. | 992K | 2 | Lemn și produse din lemn |
| DSL PELET INDUSTRY S.R.L. | 985K | 2 | Lemn și produse din lemn |
| DAN & ANK WOOD SRL | 1.1M | 2 | Lemn și produse din lemn |
| FORESTVAMA SRL | 1.1M | 2 | Lemn și produse din lemn |
| GREEN PALLET S.R.L. | 1.1M | 2 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TELEORMAN
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 35.5%
- CA / angajat
- 512K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 17%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1M
- Profit net
- 363K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1M | 363K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GENIFLOR AGRO S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GENIFLOR AGRO S.R.L.(current)
- Revenue
- 1M
- Employees
- 2
- Profit
- 363K
- Rank RO
- #150.853
- PLAYER COM SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 2
- Profit
- 334K
- Rank RO
- #150.711
- TEAM WOOD CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 2
- Profit
- 14.6K
- Rank RO
- #151.775
- MARINCA CONCEPT INVEST SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 2
- Profit
- -168K
- Rank RO
- #151.915
- MATTYMOBSTER SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 2
- Profit
- -53.9K
- Rank RO
- #152.167
- RESCOF IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 11.1K
- Rank RO
- #148.083
- BU�TEAN IGIAFOREST S.R.L.
- Revenue
- 992K
- Employees
- 2
- Profit
- 31.5K
- Rank RO
- #153.845
- DSL PELET INDUSTRY S.R.L.
- Revenue
- 985K
- Employees
- 2
- Profit
- 9.3K
- Rank RO
- #154.565
- DAN & ANK WOOD SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 315K
- Rank RO
- #147.020
- FORESTVAMA SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 115K
- Rank RO
- #146.790
- GREEN PALLET S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 442K
- Rank RO
- #146.643
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GENIFLOR AGRO S.R.L.(current) | 1M | 2 | 363K | #150.853 |
| PLAYER COM SRL | 1M | 2 | 334K | #150.711 |
| TEAM WOOD CONSTRUCT SRL | 1M | 2 | 14.6K | #151.775 |
| MARINCA CONCEPT INVEST SRL | 1M | 2 | -168K | #151.915 |
| MATTYMOBSTER SRL | 1M | 2 | -53.9K | #152.167 |
| RESCOF IMPEX S.R.L. | 1.1M | 2 | 11.1K | #148.083 |
| BU�TEAN IGIAFOREST S.R.L. | 992K | 2 | 31.5K | #153.845 |
| DSL PELET INDUSTRY S.R.L. | 985K | 2 | 9.3K | #154.565 |
| DAN & ANK WOOD SRL | 1.1M | 2 | 315K | #147.020 |
| FORESTVAMA SRL | 1.1M | 2 | 115K | #146.790 |
| GREEN PALLET S.R.L. | 1.1M | 2 | 442K | #146.643 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GENIFLOR AGRO S.R.L.(you) | PLAYER COM SRL | TEAM WOOD CONSTRUCT SRL | MARINCA CONCEPT INVEST SRL | MATTYMOBSTER SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1M | 1M | 1M | 1M | 1M |
| Profit | 363K | 334K | 14.6K | -168K | -53.9K |
| Margin | 35,5% | 32,5% | 1,4% | -16,6% | -5,3% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GENIFLOR AGRO S.R.L.”.