GENERAL COFFEE S.R.L.
Revenue
1.6M
2024
Profit
101K
2024
Employees
4
2024
Margin
6,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GENERAL COFFEE S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 1.6M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #16.347 la cifra de afaceri, #17.202 la profit, #9.540 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GENERAL COFFEE S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 1.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #16.347 la cifra de afaceri, #17.202 la profit, #9.540 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ADENDO & CO SRL | 1.6M | 4 | Comerț en-gros |
| ROTHER METAL ROMANIA S.R.L. | 1.5M | 4 | Comerț en-gros |
| MAAG SPORT SRL | 1.8M | 4 | Comerț en-gros |
| LOREMAX TIM S.R.L. | 1.5M | 4 | Comerț en-gros |
| GDV JR SRL | 1.8M | 4 | Comerț en-gros |
| SNH GROUP S.R.L. | 1.6M | 4 | Comerț en-gros |
| TIMVASCO TRADING SRL | 1.6M | 4 | Comerț en-gros |
| INTERCONTACT S.R.L. | 1.6M | 4 | Comerț en-gros |
| MARIRAM FOREST SRL | 1.6M | 4 | Comerț en-gros |
| STAROOF INSTAL SRL | 1.6M | 4 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.2%
- CA / angajat
- 407K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 12%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.6M
- Profit net
- 101K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.6M | 101K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GENERAL COFFEE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GENERAL COFFEE S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 4
- Profit
- 101K
- Rank RO
- #110.761
- ADENDO & CO SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 4
- Profit
- -53.3K
- Rank RO
- #112.241
- ROTHER METAL ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- -249K
- Rank RO
- #115.467
- MAAG SPORT SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 4
- Profit
- 493K
- Rank RO
- #104.378
- LOREMAX TIM S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- -82.5K
- Rank RO
- #118.435
- GDV JR SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 4
- Profit
- -185K
- Rank RO
- #102.832
- SNH GROUP S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 4
- Profit
- -15.7K
- Rank RO
- #110.747
- TIMVASCO TRADING SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 4
- Profit
- 37.4K
- Rank RO
- #110.794
- INTERCONTACT S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 4
- Profit
- 2.4K
- Rank RO
- #110.838
- MARIRAM FOREST SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 4
- Profit
- -194K
- Rank RO
- #110.853
- STAROOF INSTAL SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 4
- Profit
- 17.4K
- Rank RO
- #110.869
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GENERAL COFFEE S.R.L.(current) | 1.6M | 4 | 101K | #110.761 |
| ADENDO & CO SRL | 1.6M | 4 | -53.3K | #112.241 |
| ROTHER METAL ROMANIA S.R.L. | 1.5M | 4 | -249K | #115.467 |
| MAAG SPORT SRL | 1.8M | 4 | 493K | #104.378 |
| LOREMAX TIM S.R.L. | 1.5M | 4 | -82.5K | #118.435 |
| GDV JR SRL | 1.8M | 4 | -185K | #102.832 |
| SNH GROUP S.R.L. | 1.6M | 4 | -15.7K | #110.747 |
| TIMVASCO TRADING SRL | 1.6M | 4 | 37.4K | #110.794 |
| INTERCONTACT S.R.L. | 1.6M | 4 | 2.4K | #110.838 |
| MARIRAM FOREST SRL | 1.6M | 4 | -194K | #110.853 |
| STAROOF INSTAL SRL | 1.6M | 4 | 17.4K | #110.869 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GENERAL COFFEE S.R.L.(you) | ADENDO & CO SRL | ROTHER METAL ROMANIA S.R.L. | MAAG SPORT SRL | LOREMAX TIM S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.6M | 1.6M | 1.5M | 1.8M | 1.5M |
| Profit | 101K | -53.3K | -249K | 493K | -82.5K |
| Margin | 6,2% | -3,3% | -16,2% | 27,8% | -5,6% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GENERAL COFFEE S.R.L.”.