GEMIR-SERV-COM SRL
Revenue
531K
2024
Profit
-187K
2024
Employees
2
2024
Margin
-25,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GEMIR-SERV-COM SRL este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 531K lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #8.057 la cifra de afaceri, #19.358 la profit, #5.798 la număr angajați din 21.135 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GEMIR-SERV-COM SRL este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 531K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -25.4%).
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #8.057 la cifra de afaceri, #19.358 la profit, #5.798 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este -8.3× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CAMARO PREST S.R.L. | 735K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ZE-CA SRL | 736K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| DRAGRI MIX S.R.L. | 737K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| FERMA AGRICOLA ADRIAN ARGE�EL SRL | 737K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| PARCELA PROD COM SA | 737K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| COOPERATIVA AGRICOLA SI ZOOTEHNICA DUMITRA | 732K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO PARK AG S.R.L. | 739K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO BOD S.R.L. | 731K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| GIMAGROSEED S.R.L. | 731K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| LEO AUBRAC FARM S.R.L. | 740K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BISTRITA-NASAUD
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -25.4%
- CA / angajat
- 368K
- Scor risc (0–100)
- 63
- Percentil piață (CA)
- Top 20%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 531K
- Profit net
- -187K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 531K | -187K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GEMIR-SERV-COM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GEMIR-SERV-COM SRL(current)
- Revenue
- 531K
- Employees
- 2
- Profit
- -187K
- Rank RO
- #184.074
- CAMARO PREST S.R.L.
- Revenue
- 735K
- Employees
- 2
- Profit
- -116K
- Rank RO
- #184.188
- ZE-CA SRL
- Revenue
- 736K
- Employees
- 2
- Profit
- -199K
- Rank RO
- #183.936
- DRAGRI MIX S.R.L.
- Revenue
- 737K
- Employees
- 2
- Profit
- 15.7K
- Rank RO
- #183.840
- FERMA AGRICOLA ADRIAN ARGE�EL SRL
- Revenue
- 737K
- Employees
- 2
- Profit
- 89.2K
- Rank RO
- #183.808
- PARCELA PROD COM SA
- Revenue
- 737K
- Employees
- 2
- Profit
- 8.5K
- Rank RO
- #183.787
- COOPERATIVA AGRICOLA SI ZOOTEHNICA DUMITRA
- Revenue
- 732K
- Employees
- 2
- Profit
- 207 lei
- Rank RO
- #184.500
- AGRO PARK AG S.R.L.
- Revenue
- 739K
- Employees
- 2
- Profit
- 186K
- Rank RO
- #183.541
- AGRO BOD S.R.L.
- Revenue
- 731K
- Employees
- 2
- Profit
- 196K
- Rank RO
- #184.710
- GIMAGROSEED S.R.L.
- Revenue
- 731K
- Employees
- 2
- Profit
- 173K
- Rank RO
- #184.756
- LEO AUBRAC FARM S.R.L.
- Revenue
- 740K
- Employees
- 2
- Profit
- -330K
- Rank RO
- #183.368
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GEMIR-SERV-COM SRL(current) | 531K | 2 | -187K | #184.074 |
| CAMARO PREST S.R.L. | 735K | 2 | -116K | #184.188 |
| ZE-CA SRL | 736K | 2 | -199K | #183.936 |
| DRAGRI MIX S.R.L. | 737K | 2 | 15.7K | #183.840 |
| FERMA AGRICOLA ADRIAN ARGE�EL SRL | 737K | 2 | 89.2K | #183.808 |
| PARCELA PROD COM SA | 737K | 2 | 8.5K | #183.787 |
| COOPERATIVA AGRICOLA SI ZOOTEHNICA DUMITRA | 732K | 2 | 207 lei | #184.500 |
| AGRO PARK AG S.R.L. | 739K | 2 | 186K | #183.541 |
| AGRO BOD S.R.L. | 731K | 2 | 196K | #184.710 |
| GIMAGROSEED S.R.L. | 731K | 2 | 173K | #184.756 |
| LEO AUBRAC FARM S.R.L. | 740K | 2 | -330K | #183.368 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GEMIR-SERV-COM SRL(you) | CAMARO PREST S.R.L. | ZE-CA SRL | DRAGRI MIX S.R.L. | FERMA AGRICOLA ADRIAN ARGE�EL SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 531K | 735K | 736K | 737K | 737K |
| Profit | -187K | -116K | -199K | 15.7K | 89.2K |
| Margin | -25,4% | -15,7% | -27,0% | 2,1% | 12,1% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GEMIR-SERV-COM SRL”.