GELEN S.R.L.
Revenue
1.2M
2024
Profit
10.7K
2024
Employees
15
2024
Margin
0,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GELEN S.R.L. este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 1.2M lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #1.126 la cifra de afaceri, #2.071 la profit, #419 la număr angajați din 6.535 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GELEN S.R.L. este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 1.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #1.126 la cifra de afaceri, #2.071 la profit, #419 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 2.9× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BU�TENICONSTRUCT SRL | 1.6M | 15 | Lemn și produse din lemn |
| POLIANSKE DEREVO S.R.L. | 1.6M | 15 | Lemn și produse din lemn |
| ALPA PREST S.R.L. | 1.5M | 14 | Lemn și produse din lemn |
| MIHTUD SRL | 1.8M | 15 | Lemn și produse din lemn |
| E H I SRL | 1.7M | 14 | Lemn și produse din lemn |
| TEHNOLEMN IMPEX 2000 S.R.L. | 1.5M | 14 | Lemn și produse din lemn |
| CERA S.R.L. | 1.4M | 12 | Lemn și produse din lemn |
| BINALEMN-B SRL | 1.5M | 17 | Lemn și produse din lemn |
| CASA T�MPLARULUI DIACONU S.R.L. | 1.7M | 13 | Lemn și produse din lemn |
| ALPIN LORD-COM SRL | 1.7M | 13 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SATU MARE
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.7%
- CA / angajat
- 105K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 13%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.2M
- Profit net
- 10.7K
- Angajați
- 15
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.2M | 10.7K | 15 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GELEN S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GELEN S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 15
- Profit
- 10.7K
- Rank RO
- #113.537
- BU�TENICONSTRUCT SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 15
- Profit
- 13K
- Rank RO
- #113.711
- POLIANSKE DEREVO S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 15
- Profit
- 154K
- Rank RO
- #111.004
- ALPA PREST S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 14
- Profit
- 7.6K
- Rank RO
- #115.153
- MIHTUD SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 15
- Profit
- -560K
- Rank RO
- #103.146
- E H I SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 14
- Profit
- 53.3K
- Rank RO
- #108.516
- TEHNOLEMN IMPEX 2000 S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 14
- Profit
- -92K
- Rank RO
- #119.245
- CERA S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 12
- Profit
- -35.1K
- Rank RO
- #123.382
- BINALEMN-B SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 17
- Profit
- 99.3K
- Rank RO
- #119.241
- CASA T�MPLARULUI DIACONU S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 13
- Profit
- 1.3K
- Rank RO
- #108.115
- ALPIN LORD-COM SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 13
- Profit
- -32.5K
- Rank RO
- #108.050
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GELEN S.R.L.(current) | 1.2M | 15 | 10.7K | #113.537 |
| BU�TENICONSTRUCT SRL | 1.6M | 15 | 13K | #113.711 |
| POLIANSKE DEREVO S.R.L. | 1.6M | 15 | 154K | #111.004 |
| ALPA PREST S.R.L. | 1.5M | 14 | 7.6K | #115.153 |
| MIHTUD SRL | 1.8M | 15 | -560K | #103.146 |
| E H I SRL | 1.7M | 14 | 53.3K | #108.516 |
| TEHNOLEMN IMPEX 2000 S.R.L. | 1.5M | 14 | -92K | #119.245 |
| CERA S.R.L. | 1.4M | 12 | -35.1K | #123.382 |
| BINALEMN-B SRL | 1.5M | 17 | 99.3K | #119.241 |
| CASA T�MPLARULUI DIACONU S.R.L. | 1.7M | 13 | 1.3K | #108.115 |
| ALPIN LORD-COM SRL | 1.7M | 13 | -32.5K | #108.050 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GELEN S.R.L.(you) | BU�TENICONSTRUCT SRL | POLIANSKE DEREVO S.R.L. | ALPA PREST S.R.L. | MIHTUD SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.2M | 1.6M | 1.6M | 1.5M | 1.8M |
| Profit | 10.7K | 13K | 154K | 7.6K | -560K |
| Margin | 0,7% | 0,8% | 9,5% | 0,5% | -31,1% |
| Employees | 15 | 15 | 15 | 14 | 15 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GELEN S.R.L.”.