GEDRA COM SRL
Revenue
2.5M
2024
Profit
68.4K
2024
Employees
15
2024
Margin
2,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GEDRA COM SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 2.5M lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #2.678 la cifra de afaceri, #5.366 la profit, #1.712 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GEDRA COM SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 2.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #2.678 la cifra de afaceri, #5.366 la profit, #1.712 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 2.3× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 3.5× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DEBIRA RISTORANTE SRL | 2.4M | 15 | Alimentație și servicii |
| R.D. RESTAURANTE S.R.L. | 2.5M | 14 | Alimentație și servicii |
| ANCOMADOR SRL | 2.4M | 14 | Alimentație și servicii |
| TEO LUNCH S.R.L. | 2.2M | 15 | Alimentație și servicii |
| EXPERT GUSTO & CO SRL | 2.5M | 15 | Alimentație și servicii |
| SARACREPE SRL | 2.6M | 15 | Alimentație și servicii |
| MARPIZZA S.R.L. | 2.5M | 15 | Alimentație și servicii |
| FABRICA OSPITALITATII S.R.L. | 2.6M | 15 | Alimentație și servicii |
| GRIGO IMPEX SRL | 2.6M | 15 | Alimentație și servicii |
| VIODOR COMPANY S.R.L. | 2.5M | 15 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.7%
- CA / angajat
- 170K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 9%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.5M
- Profit net
- 68.4K
- Angajați
- 15
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.5M | 68.4K | 15 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GEDRA COM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GEDRA COM SRL(current)
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 15
- Profit
- 68.4K
- Rank RO
- #77.483
- DEBIRA RISTORANTE SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 15
- Profit
- 173K
- Rank RO
- #81.539
- R.D. RESTAURANTE S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 14
- Profit
- 181K
- Rank RO
- #79.087
- ANCOMADOR SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 14
- Profit
- -239K
- Rank RO
- #80.934
- TEO LUNCH S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 15
- Profit
- 87.3K
- Rank RO
- #87.272
- EXPERT GUSTO & CO SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 15
- Profit
- 167K
- Rank RO
- #77.606
- SARACREPE SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 15
- Profit
- 53.7K
- Rank RO
- #77.185
- MARPIZZA S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 15
- Profit
- 23.9K
- Rank RO
- #78.157
- FABRICA OSPITALITATII S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 15
- Profit
- 23K
- Rank RO
- #76.520
- GRIGO IMPEX SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 15
- Profit
- 324K
- Rank RO
- #76.203
- VIODOR COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 15
- Profit
- 324K
- Rank RO
- #79.090
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GEDRA COM SRL(current) | 2.5M | 15 | 68.4K | #77.483 |
| DEBIRA RISTORANTE SRL | 2.4M | 15 | 173K | #81.539 |
| R.D. RESTAURANTE S.R.L. | 2.5M | 14 | 181K | #79.087 |
| ANCOMADOR SRL | 2.4M | 14 | -239K | #80.934 |
| TEO LUNCH S.R.L. | 2.2M | 15 | 87.3K | #87.272 |
| EXPERT GUSTO & CO SRL | 2.5M | 15 | 167K | #77.606 |
| SARACREPE SRL | 2.6M | 15 | 53.7K | #77.185 |
| MARPIZZA S.R.L. | 2.5M | 15 | 23.9K | #78.157 |
| FABRICA OSPITALITATII S.R.L. | 2.6M | 15 | 23K | #76.520 |
| GRIGO IMPEX SRL | 2.6M | 15 | 324K | #76.203 |
| VIODOR COMPANY S.R.L. | 2.5M | 15 | 324K | #79.090 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GEDRA COM SRL(you) | DEBIRA RISTORANTE SRL | R.D. RESTAURANTE S.R.L. | ANCOMADOR SRL | TEO LUNCH S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.5M | 2.4M | 2.5M | 2.4M | 2.2M |
| Profit | 68.4K | 173K | 181K | -239K | 87.3K |
| Margin | 2,7% | 7,2% | 7,3% | -9,8% | 3,9% |
| Employees | 15 | 15 | 14 | 14 | 15 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GEDRA COM SRL”.