GECSAT SA
Revenue
5M
2024
Profit
1.9M
2024
Employees
20
2024
Margin
20,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GECSAT SA este o companie mică din sectorul Imobiliare, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 5M lei (date 2024). În industria de Imobiliare (România), compania este #647 la cifra de afaceri, #656 la profit, #182 la număr angajați din 32.685 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GECSAT SA este o companie mică din sectorul Imobiliare, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Imobiliare (România), compania este #647 la cifra de afaceri, #656 la profit, #182 la număr angajați din 32.685 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Imobiliare (CAEN 68) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 14.5%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 4.5× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 15.2× față de media industriei
Industry intelligence
Imobiliare (CAEN 68) — 2024
Industry size
36.4B
RON revenue
Total companies
32.685
Total employees
43.080
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NEOCONSULT VALUATION SRL | 10.1M | 19 | Imobiliare |
| PROFIMET CAPITAL S.R.L. | 10.6M | 19 | Imobiliare |
| MEDISPROF CANCER CENTER SRL | 10.1M | 18 | Imobiliare |
| CLASS BUSINESS & LEISURE CENTER SRL | 10.2M | 18 | Imobiliare |
| SOLO EX - IM SRL | 9.8M | 17 | Imobiliare |
| NOVA PROPERTY MANAGEMENT S.R.L. | 9.7M | 24 | Imobiliare |
| ALIMENTARA SA | 9.3M | 24 | Imobiliare |
| LOCATII INDUSTRIALE S.A. | 8.1M | 21 | Imobiliare |
| IREAL COM SRL | 9.9M | 25 | Imobiliare |
| PALCOM INTERNATIONAL S.A. | 8.1M | 18 | Imobiliare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 68)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 20.2%
- CA / angajat
- 476K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5M
- Profit net
- 1.9M
- Angajați
- 20
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5M | 1.9M | 20 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GECSAT SA — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GECSAT SA(current)
- Revenue
- 5M
- Employees
- 20
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #27.041
- NEOCONSULT VALUATION SRL
- Revenue
- 10.1M
- Employees
- 19
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #25.783
- PROFIMET CAPITAL S.R.L.
- Revenue
- 10.6M
- Employees
- 19
- Profit
- -1.5M
- Rank RO
- #24.815
- MEDISPROF CANCER CENTER SRL
- Revenue
- 10.1M
- Employees
- 18
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #25.676
- CLASS BUSINESS & LEISURE CENTER SRL
- Revenue
- 10.2M
- Employees
- 18
- Profit
- 3.2M
- Rank RO
- #25.593
- SOLO EX - IM SRL
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 17
- Profit
- 670K
- Rank RO
- #26.411
- NOVA PROPERTY MANAGEMENT S.R.L.
- Revenue
- 9.7M
- Employees
- 24
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #26.624
- ALIMENTARA SA
- Revenue
- 9.3M
- Employees
- 24
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #27.494
- LOCATII INDUSTRIALE S.A.
- Revenue
- 8.1M
- Employees
- 21
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #30.823
- IREAL COM SRL
- Revenue
- 9.9M
- Employees
- 25
- Profit
- 3.4M
- Rank RO
- #26.138
- PALCOM INTERNATIONAL S.A.
- Revenue
- 8.1M
- Employees
- 18
- Profit
- 3.6M
- Rank RO
- #30.814
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GECSAT SA(current) | 5M | 20 | 1.9M | #27.041 |
| NEOCONSULT VALUATION SRL | 10.1M | 19 | 1.8M | #25.783 |
| PROFIMET CAPITAL S.R.L. | 10.6M | 19 | -1.5M | #24.815 |
| MEDISPROF CANCER CENTER SRL | 10.1M | 18 | 2M | #25.676 |
| CLASS BUSINESS & LEISURE CENTER SRL | 10.2M | 18 | 3.2M | #25.593 |
| SOLO EX - IM SRL | 9.8M | 17 | 670K | #26.411 |
| NOVA PROPERTY MANAGEMENT S.R.L. | 9.7M | 24 | 1M | #26.624 |
| ALIMENTARA SA | 9.3M | 24 | 1.7M | #27.494 |
| LOCATII INDUSTRIALE S.A. | 8.1M | 21 | 1.5M | #30.823 |
| IREAL COM SRL | 9.9M | 25 | 3.4M | #26.138 |
| PALCOM INTERNATIONAL S.A. | 8.1M | 18 | 3.6M | #30.814 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GECSAT SA(you) | NEOCONSULT VALUATION SRL | PROFIMET CAPITAL S.R.L. | MEDISPROF CANCER CENTER SRL | CLASS BUSINESS & LEISURE CENTER SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5M | 10.1M | 10.6M | 10.1M | 10.2M |
| Profit | 1.9M | 1.8M | -1.5M | 2M | 3.2M |
| Margin | 20,2% | 17,5% | -14,0% | 19,9% | 31,7% |
| Employees | 20 | 19 | 19 | 18 | 18 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GECSAT SA”.