Revenue

3.4M

2024

Profit

595K

2024

Employees

6

2024

Margin

14,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

GECONSTRUCT FAN S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 3.4M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.070 la cifra de afaceri, #992 la profit, #1.450 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
GECONSTRUCT FAN S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 3.4M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.8%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #1.070 la cifra de afaceri, #992 la profit, #1.450 la număr angajați din 5.424 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.070 din 5.424 companii

Top 19.7%

Vezi clasamentul

După profit

#992 din 5.424 companii

Top 18.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.450 din 5.424 companii

Top 26.7%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
12.4M lei
Marjă medie
7.1%
Angajați medie
15

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri3.4M lei vs medie industrie 12.4M lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit14.8% vs medie industrie 7.1%

Compania este 2.1× față de media industriei

Angajați6 vs medie industrie 15

Compania este 0.4× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ECHO SWIFT S.R.L.4.1M6Construcții
ARBOR ECO CONSTRUCT SRL4.1M6Construcții
DECIFLOR TRANSPORT SRL3.9M6Construcții
EUROCAT 2006 SRL3.8M6Construcții
FLUXINVEST SRL3.8M6Construcții
DAL EDIL SERV SRL3.8M6Construcții
ROB TELECOM S.R.L.3.7M6Construcții
SMART FINISH S.R.L.4.5M6Construcții
PROPOINT INDUSTRIES S.R.L.4.5M6Construcții
CAMION SERVICES LOGISTIC SRL4.6M6Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
14.8%
CA / angajat
672K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 6%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    3.4M
    Profit net
    595K
    Angajați
    6

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la GECONSTRUCT FAN S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricGECONSTRUCT FAN S.R.L.(you)ECHO SWIFT S.R.L.ARBOR ECO CONSTRUCT SRLDECIFLOR TRANSPORT SRLEUROCAT 2006 SRL
Revenue
3.4M
4.1M
4.1M
3.9M
3.8M
Profit
595K
1.3M
247K
561K
546K
Margin
14,8%
30,8%
6,0%
14,4%
14,2%
Employees
6
6
6
6
6
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “GECONSTRUCT FAN S.R.L.”.