G.D. ESCAPADE SRL
Revenue
31.2M
2024
Profit
-1.8M
2024
Employees
36
2024
Margin
-5,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
G.D. ESCAPADE SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 31.2M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.321 la cifra de afaceri, #62.760 la profit, #1.229 la număr angajați din 63.035 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- G.D. ESCAPADE SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 31.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -5.7%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.321 la cifra de afaceri, #62.760 la profit, #1.229 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 3.9× față de media industriei
Compania este -1.4× față de media industriei
Compania este 7.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ALL BIROTIC DEVICES TRADE & SERVICE SRL | 32.7M | 36 | Comerț en-gros |
| POMPE INSTAL SRL | 30.8M | 33 | Comerț en-gros |
| Temposanit SRL | 31M | 40 | Comerț en-gros |
| N F G TRADE SRL | 29.4M | 38 | Comerț en-gros |
| COSROM COSMETICS SRL | 33.4M | 34 | Comerț en-gros |
| MATE-FIN SRL | 35M | 37 | Comerț en-gros |
| LUDOTERM S.R.L. | 33M | 33 | Comerț en-gros |
| CONSULTECH INDUSTRIAL SUPPLIES SRL | 35.2M | 37 | Comerț en-gros |
| TUNIC PROD SRL | 34.2M | 38 | Comerț en-gros |
| SPOT VISION LIGHTING DISTRIBUTION SRL | 32.2M | 32 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -5.7%
- CA / angajat
- 872K
- Scor risc (0–100)
- 53
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 31.2M
- Profit net
- -1.8M
- Angajați
- 36
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 31.2M | -1.8M | 36 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la G.D. ESCAPADE SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- G.D. ESCAPADE SRL(current)
- Revenue
- 31.2M
- Employees
- 36
- Profit
- -1.8M
- Rank RO
- #9.715
- ALL BIROTIC DEVICES TRADE & SERVICE SRL
- Revenue
- 32.7M
- Employees
- 36
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #9.378
- POMPE INSTAL SRL
- Revenue
- 30.8M
- Employees
- 33
- Profit
- 2.6M
- Rank RO
- #9.887
- Temposanit SRL
- Revenue
- 31M
- Employees
- 40
- Profit
- 5M
- Rank RO
- #9.822
- N F G TRADE SRL
- Revenue
- 29.4M
- Employees
- 38
- Profit
- 534K
- Rank RO
- #10.288
- COSROM COSMETICS SRL
- Revenue
- 33.4M
- Employees
- 34
- Profit
- 5.2M
- Rank RO
- #9.199
- MATE-FIN SRL
- Revenue
- 35M
- Employees
- 37
- Profit
- 5.8M
- Rank RO
- #8.800
- LUDOTERM S.R.L.
- Revenue
- 33M
- Employees
- 33
- Profit
- 614K
- Rank RO
- #9.305
- CONSULTECH INDUSTRIAL SUPPLIES SRL
- Revenue
- 35.2M
- Employees
- 37
- Profit
- 912K
- Rank RO
- #8.757
- TUNIC PROD SRL
- Revenue
- 34.2M
- Employees
- 38
- Profit
- 6.8M
- Rank RO
- #9.001
- SPOT VISION LIGHTING DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 32.2M
- Employees
- 32
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #9.502
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| G.D. ESCAPADE SRL(current) | 31.2M | 36 | -1.8M | #9.715 |
| ALL BIROTIC DEVICES TRADE & SERVICE SRL | 32.7M | 36 | 2.1M | #9.378 |
| POMPE INSTAL SRL | 30.8M | 33 | 2.6M | #9.887 |
| Temposanit SRL | 31M | 40 | 5M | #9.822 |
| N F G TRADE SRL | 29.4M | 38 | 534K | #10.288 |
| COSROM COSMETICS SRL | 33.4M | 34 | 5.2M | #9.199 |
| MATE-FIN SRL | 35M | 37 | 5.8M | #8.800 |
| LUDOTERM S.R.L. | 33M | 33 | 614K | #9.305 |
| CONSULTECH INDUSTRIAL SUPPLIES SRL | 35.2M | 37 | 912K | #8.757 |
| TUNIC PROD SRL | 34.2M | 38 | 6.8M | #9.001 |
| SPOT VISION LIGHTING DISTRIBUTION SRL | 32.2M | 32 | 2.4M | #9.502 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | G.D. ESCAPADE SRL(you) | ALL BIROTIC DEVICES TRADE & SERVICE SRL | POMPE INSTAL SRL | Temposanit SRL | N F G TRADE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 31.2M | 32.7M | 30.8M | 31M | 29.4M |
| Profit | -1.8M | 2.1M | 2.6M | 5M | 534K |
| Margin | -5,7% | 6,6% | 8,3% | 16,0% | 1,8% |
| Employees | 36 | 36 | 33 | 40 | 38 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “G.D. ESCAPADE SRL”.