GD COMMERX LOGISTIC S.R.L.
Revenue
12.3M
2024
Profit
-299K
2024
Employees
1
2024
Margin
-2,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GD COMMERX LOGISTIC S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 12.3M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.869 la cifra de afaceri, #61.525 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GD COMMERX LOGISTIC S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 12.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -2.4%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.869 la cifra de afaceri, #61.525 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este -0.6× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SGC TERRA LOGISTIC S.R.L. | 12.7M | 1 | Comerț en-gros |
| FEIX SRL | 13.1M | 1 | Comerț en-gros |
| QUARTZ INVEST SRL | 13.4M | 1 | Comerț en-gros |
| LZ SERVICE SRL | 11M | 1 | Comerț en-gros |
| CRIMEL IMPORT EXPORT SRL | 11M | 1 | Comerț en-gros |
| TEPASO INTERNATIONAL S.R.L. | 10.8M | 1 | Comerț en-gros |
| MNT OIL TRANS S.R.L. | 12.3M | 1 | Comerț en-gros |
| DAVALEX RUS S.R.L. | 12.3M | 1 | Comerț en-gros |
| DAVA R&R SRL | 12.4M | 1 | Comerț en-gros |
| MAXMAN SRL | 12.3M | 1 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -2.4%
- CA / angajat
- 12.3M
- Scor risc (0–100)
- 51
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 12.3M
- Profit net
- -299K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 12.3M | -299K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GD COMMERX LOGISTIC S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GD COMMERX LOGISTIC S.R.L.(current)
- Revenue
- 12.3M
- Employees
- 1
- Profit
- -299K
- Rank RO
- #21.905
- SGC TERRA LOGISTIC S.R.L.
- Revenue
- 12.7M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #21.432
- FEIX SRL
- Revenue
- 13.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #20.816
- QUARTZ INVEST SRL
- Revenue
- 13.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #20.400
- LZ SERVICE SRL
- Revenue
- 11M
- Employees
- 1
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #24.004
- CRIMEL IMPORT EXPORT SRL
- Revenue
- 11M
- Employees
- 1
- Profit
- 2.9M
- Rank RO
- #24.104
- TEPASO INTERNATIONAL S.R.L.
- Revenue
- 10.8M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #24.414
- MNT OIL TRANS S.R.L.
- Revenue
- 12.3M
- Employees
- 1
- Profit
- 270K
- Rank RO
- #21.923
- DAVALEX RUS S.R.L.
- Revenue
- 12.3M
- Employees
- 1
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #21.925
- DAVA R&R SRL
- Revenue
- 12.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.6K
- Rank RO
- #21.828
- MAXMAN SRL
- Revenue
- 12.3M
- Employees
- 1
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #22.044
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GD COMMERX LOGISTIC S.R.L.(current) | 12.3M | 1 | -299K | #21.905 |
| SGC TERRA LOGISTIC S.R.L. | 12.7M | 1 | 1.7M | #21.432 |
| FEIX SRL | 13.1M | 1 | 1.4M | #20.816 |
| QUARTZ INVEST SRL | 13.4M | 1 | 2.2M | #20.400 |
| LZ SERVICE SRL | 11M | 1 | 1M | #24.004 |
| CRIMEL IMPORT EXPORT SRL | 11M | 1 | 2.9M | #24.104 |
| TEPASO INTERNATIONAL S.R.L. | 10.8M | 1 | 1.5M | #24.414 |
| MNT OIL TRANS S.R.L. | 12.3M | 1 | 270K | #21.923 |
| DAVALEX RUS S.R.L. | 12.3M | 1 | 2.1M | #21.925 |
| DAVA R&R SRL | 12.4M | 1 | 1.6K | #21.828 |
| MAXMAN SRL | 12.3M | 1 | 2.4M | #22.044 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GD COMMERX LOGISTIC S.R.L.(you) | SGC TERRA LOGISTIC S.R.L. | FEIX SRL | QUARTZ INVEST SRL | LZ SERVICE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 12.3M | 12.7M | 13.1M | 13.4M | 11M |
| Profit | -299K | 1.7M | 1.4M | 2.2M | 1M |
| Margin | -2,4% | 13,4% | 10,5% | 16,3% | 9,3% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GD COMMERX LOGISTIC S.R.L.”.