GATEMASTER SRL
Revenue
3.1M
2024
Profit
-28.5K
2024
Employees
23
2024
Margin
-0,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GATEMASTER SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 3.1M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #11.384 la cifra de afaceri, #53.743 la profit, #2.064 la număr angajați din 63.035 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GATEMASTER SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 3.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -0.9%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #11.384 la cifra de afaceri, #53.743 la profit, #2.064 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este -0.2× față de media industriei
Compania este 4.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| EURO DAVAS INVEST SRL | 3.2M | 22 | Comerț en-gros |
| COMAT BIHOR SA | 3.4M | 22 | Comerț en-gros |
| ISTRATE TEAM S.R.L. | 3.6M | 23 | Comerț en-gros |
| MAX FOOD DISTRIB TEAM S.R.L. | 2.7M | 23 | Comerț en-gros |
| SELROM TRADING COMPANY SRL | 3.5M | 22 | Comerț en-gros |
| CONSTANTINOPOL DESIGN S.R.L. | 3.5M | 22 | Comerț en-gros |
| BPB PLAST SRL | 2.7M | 23 | Comerț en-gros |
| MG COLD SYSTEMS SRL | 3.2M | 20 | Comerț en-gros |
| AMESTEC ELEGANT S.R.L. | 3.4M | 21 | Comerț en-gros |
| USP ROMANIA S.R.L. | 2.7M | 22 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -0.9%
- CA / angajat
- 138K
- Scor risc (0–100)
- 50
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.1M
- Profit net
- -28.5K
- Angajați
- 23
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.1M | -28.5K | 23 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GATEMASTER SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GATEMASTER SRL(current)
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 23
- Profit
- -28.5K
- Rank RO
- #65.762
- EURO DAVAS INVEST SRL
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 22
- Profit
- 634K
- Rank RO
- #65.068
- COMAT BIHOR SA
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 22
- Profit
- 460K
- Rank RO
- #62.781
- ISTRATE TEAM S.R.L.
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 23
- Profit
- 623K
- Rank RO
- #59.190
- MAX FOOD DISTRIB TEAM S.R.L.
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 23
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #73.126
- SELROM TRADING COMPANY SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 22
- Profit
- 284K
- Rank RO
- #61.204
- CONSTANTINOPOL DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 22
- Profit
- -1.2M
- Rank RO
- #60.752
- BPB PLAST SRL
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 23
- Profit
- 94.7K
- Rank RO
- #73.929
- MG COLD SYSTEMS SRL
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 20
- Profit
- 66.5K
- Rank RO
- #64.619
- AMESTEC ELEGANT S.R.L.
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 21
- Profit
- -929K
- Rank RO
- #62.483
- USP ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 22
- Profit
- -9.2M
- Rank RO
- #73.597
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GATEMASTER SRL(current) | 3.1M | 23 | -28.5K | #65.762 |
| EURO DAVAS INVEST SRL | 3.2M | 22 | 634K | #65.068 |
| COMAT BIHOR SA | 3.4M | 22 | 460K | #62.781 |
| ISTRATE TEAM S.R.L. | 3.6M | 23 | 623K | #59.190 |
| MAX FOOD DISTRIB TEAM S.R.L. | 2.7M | 23 | 1.2M | #73.126 |
| SELROM TRADING COMPANY SRL | 3.5M | 22 | 284K | #61.204 |
| CONSTANTINOPOL DESIGN S.R.L. | 3.5M | 22 | -1.2M | #60.752 |
| BPB PLAST SRL | 2.7M | 23 | 94.7K | #73.929 |
| MG COLD SYSTEMS SRL | 3.2M | 20 | 66.5K | #64.619 |
| AMESTEC ELEGANT S.R.L. | 3.4M | 21 | -929K | #62.483 |
| USP ROMANIA S.R.L. | 2.7M | 22 | -9.2M | #73.597 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GATEMASTER SRL(you) | EURO DAVAS INVEST SRL | COMAT BIHOR SA | ISTRATE TEAM S.R.L. | MAX FOOD DISTRIB TEAM S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.1M | 3.2M | 3.4M | 3.6M | 2.7M |
| Profit | -28.5K | 634K | 460K | 623K | 1.2M |
| Margin | -0,9% | 19,7% | 13,6% | 17,1% | 42,3% |
| Employees | 23 | 22 | 22 | 23 | 23 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GATEMASTER SRL”.