GANDILA CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
569K
2024
Profit
130K
2024
Employees
1
2024
Margin
22,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GANDILA CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 569K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #2.447 la cifra de afaceri, #1.913 la profit, #2.706 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 22.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GANDILA CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 569K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 22.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #2.447 la cifra de afaceri, #1.913 la profit, #2.706 la număr angajați din 5.424 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 12.4M lei
- Marjă medie
- 7.1%
- Angajați medie
- 15
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 3.2× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 42) — 2024
Industry size
67.3B
RON revenue
Total companies
5.424
Total employees
81.073
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CONSTRUCTII FEROVIARE S.R.L. | 553K | 1 | Construcții |
| SUPER DEVELOPMENT GLOBAL HOLDINGS S.R.L. | 552K | 1 | Construcții |
| TDR ROADS CONSTRUCT S.R.L. | 569K | 1 | Construcții |
| ANE MINERAL QUALITY S.R.L. | 566K | 1 | Construcții |
| N&C PROD COM SRL | 566K | 1 | Construcții |
| CRISANA CONS S.A. | 574K | 1 | Construcții |
| MUNTENIA ENGINEERING & CONSTRUCTION S.R.L. | 564K | 1 | Construcții |
| STRATINSTAL VAL S.R.L. | 564K | 1 | Construcții |
| AUTOSERVIS MIMI GRUP S.R.L. | 564K | 1 | Construcții |
| KATION CONSTRUC�II SRL | 563K | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SIBIU
Industrie (CAEN 42)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 22.8%
- CA / angajat
- 569K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 24%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 569K
- Profit net
- 130K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 569K | 130K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 42)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GANDILA CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GANDILA CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 569K
- Employees
- 1
- Profit
- 130K
- Rank RO
- #213.200
- CONSTRUCTII FEROVIARE S.R.L.
- Revenue
- 553K
- Employees
- 1
- Profit
- 251K
- Rank RO
- #216.681
- SUPER DEVELOPMENT GLOBAL HOLDINGS S.R.L.
- Revenue
- 552K
- Employees
- 1
- Profit
- 304K
- Rank RO
- #216.966
- TDR ROADS CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 569K
- Employees
- 1
- Profit
- 97.8K
- Rank RO
- #213.320
- ANE MINERAL QUALITY S.R.L.
- Revenue
- 566K
- Employees
- 1
- Profit
- 43.2K
- Rank RO
- #213.860
- N&C PROD COM SRL
- Revenue
- 566K
- Employees
- 1
- Profit
- 106K
- Rank RO
- #213.978
- CRISANA CONS S.A.
- Revenue
- 574K
- Employees
- 1
- Profit
- 89.5K
- Rank RO
- #212.106
- MUNTENIA ENGINEERING & CONSTRUCTION S.R.L.
- Revenue
- 564K
- Employees
- 1
- Profit
- 533K
- Rank RO
- #214.325
- STRATINSTAL VAL S.R.L.
- Revenue
- 564K
- Employees
- 1
- Profit
- 33.5K
- Rank RO
- #214.342
- AUTOSERVIS MIMI GRUP S.R.L.
- Revenue
- 564K
- Employees
- 1
- Profit
- 219K
- Rank RO
- #214.366
- KATION CONSTRUC�II SRL
- Revenue
- 563K
- Employees
- 1
- Profit
- 116K
- Rank RO
- #214.436
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GANDILA CONSTRUCT S.R.L.(current) | 569K | 1 | 130K | #213.200 |
| CONSTRUCTII FEROVIARE S.R.L. | 553K | 1 | 251K | #216.681 |
| SUPER DEVELOPMENT GLOBAL HOLDINGS S.R.L. | 552K | 1 | 304K | #216.966 |
| TDR ROADS CONSTRUCT S.R.L. | 569K | 1 | 97.8K | #213.320 |
| ANE MINERAL QUALITY S.R.L. | 566K | 1 | 43.2K | #213.860 |
| N&C PROD COM SRL | 566K | 1 | 106K | #213.978 |
| CRISANA CONS S.A. | 574K | 1 | 89.5K | #212.106 |
| MUNTENIA ENGINEERING & CONSTRUCTION S.R.L. | 564K | 1 | 533K | #214.325 |
| STRATINSTAL VAL S.R.L. | 564K | 1 | 33.5K | #214.342 |
| AUTOSERVIS MIMI GRUP S.R.L. | 564K | 1 | 219K | #214.366 |
| KATION CONSTRUC�II SRL | 563K | 1 | 116K | #214.436 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GANDILA CONSTRUCT S.R.L.(you) | CONSTRUCTII FEROVIARE S.R.L. | SUPER DEVELOPMENT GLOBAL HOLDINGS S.R.L. | TDR ROADS CONSTRUCT S.R.L. | ANE MINERAL QUALITY S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 569K | 553K | 552K | 569K | 566K |
| Profit | 130K | 251K | 304K | 97.8K | 43.2K |
| Margin | 22,8% | 45,3% | 55,1% | 17,2% | 7,6% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GANDILA CONSTRUCT S.R.L.”.