GAGEA INSTAL CONSTRUCT S.R.L.

CUI 39742641·Construcții·Cluj·Founded 2024

Revenue

748K

2024

Profit

439K

2024

Employees

2

2024

Margin

58,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

GAGEA INSTAL CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 748K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #2.254 la cifra de afaceri, #1.194 la profit, #2.255 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 58.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
GAGEA INSTAL CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 748K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 58.8%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #2.254 la cifra de afaceri, #1.194 la profit, #2.255 la număr angajați din 5.424 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.254 din 5.424 companii

Top 41.5%

Vezi clasamentul

După profit

#1.194 din 5.424 companii

Top 22.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.255 din 5.424 companii

Top 41.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
12.4M lei
Marjă medie
7.1%
Angajați medie
15

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri748K lei vs medie industrie 12.4M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit58.8% vs medie industrie 7.1%

Compania este 8.3× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 15

Compania este 0.1× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
LPD CONSTRUCT S.R.L.838K2Construcții
THERMO CADETI S.R.L.750K2Construcții
BUSINESS SERVICE CIBER SRL757K2Construcții
WINDCARE SOLUTIONS S.R.L.732K2Construcții
LAZAR TRANS SRL731K2Construcții
VGR TELE CONSTRUCT S.R.L.729K2Construcții
EDIL COSTEL SRL768K2Construcții
COSEDA SERVICE SRL728K2Construcții
CARLADEN SERV S.R.L.777K2Construcții
VICTALEX CONSTRUCT S.R.L.780K2Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
58.8%
CA / angajat
374K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 20%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    748K
    Profit net
    439K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la GAGEA INSTAL CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricGAGEA INSTAL CONSTRUCT S.R.L.(you)LPD CONSTRUCT S.R.L.THERMO CADETI S.R.L.BUSINESS SERVICE CIBER SRLWINDCARE SOLUTIONS S.R.L.
Revenue
748K
838K
750K
757K
732K
Profit
439K
129K
-39.6K
179K
415K
Margin
58,8%
15,4%
-5,3%
23,6%
56,7%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “GAGEA INSTAL CONSTRUCT S.R.L.”.