FUNERARE P�UC� S.R.L.

CUI 42823193·Construcții·Iasi·Founded 2024

Revenue

285K

2024

Profit

22.6K

2024

Employees

2

2024

Margin

7,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

FUNERARE P�UC� S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 285K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #15.261 la cifra de afaceri, #15.776 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
FUNERARE P�UC� S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 285K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.9%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #15.261 la cifra de afaceri, #15.776 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#15.261 din 39.568 companii

Top 38.6%

Vezi clasamentul

După profit

#15.776 din 39.568 companii

Top 39.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#10.500 din 39.568 companii

Top 26.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri285K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit7.9% vs medie industrie 11.2%

Compania este 0.7× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 4

Compania este 0.6× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ADIBEJ CONSTRUCT SRL284K2Construcții
VORNICU CONSTRUCT S.R.L.283K2Construcții
DAL EXPERT INSTALA�II S.R.L.280K2Construcții
CVS INSTAVAS S.R.L.291K2Construcții
IUSTY-MARY INSTAL S.R.L.277K2Construcții
DEKOR ROGVAIV S.R.L.293K2Construcții
NEWAGEPLAST S.R.L.276K2Construcții
TELIA STARK CONSTRUCT SRL295K2Construcții
ALCOR GRANIT S.R.L.295K2Construcții
ALEX TOTAL MAINTENANCE S.R.L.295K2Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
7.9%
CA / angajat
142K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 35%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    285K
    Profit net
    22.6K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la FUNERARE P�UC� S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFUNERARE P�UC� S.R.L.(you)ADIBEJ CONSTRUCT SRLVORNICU CONSTRUCT S.R.L.DAL EXPERT INSTALA�II S.R.L.CVS INSTAVAS S.R.L.
Revenue
285K
284K
283K
280K
291K
Profit
22.6K
80.8K
162K
119K
51.8K
Margin
7,9%
28,5%
57,5%
42,4%
17,8%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “FUNERARE P�UC� S.R.L.”.