FRONTLINE MEDIA S.R.L.
Revenue
6.5K
2024
Profit
1.2K
2024
Employees
—
2024
Margin
3,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FRONTLINE MEDIA S.R.L. este o companie micro din sectorul Producție filme, video, TV, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 6.5K lei (date 2024). În industria de Producție filme, video, TV (România), compania este #3.228 la cifra de afaceri, #2.885 la profit, #2.909 la număr angajați din 4.903 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FRONTLINE MEDIA S.R.L. este o companie micro din sectorul Producție filme, video, TV, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 6.5K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Producție filme, video, TV (România), compania este #3.228 la cifra de afaceri, #2.885 la profit, #2.909 la număr angajați din 4.903 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Producție filme, video, TV (CAEN 59) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 895K lei
- Marjă medie
- 18.1%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Producție filme, video, TV (CAEN 59) — 2024
Industry size
4.4B
RON revenue
Total companies
4.903
Total employees
5.690
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SHADE SPOT S.R.L.-D. | 43K | 1 | Producție filme, video, TV |
| CREATIVEMOTIONFILM S.R.L. | 33.7K | 1 | Producție filme, video, TV |
| PRO 23 VIDEO STUDIO S.R.L. | 44.2K | 1 | Producție filme, video, TV |
| STIN LIGHTS SRL | 38.5K | 1 | Producție filme, video, TV |
| PROART 21 S.R.L. | 38.6K | 1 | Producție filme, video, TV |
| GETICA FILM SRL | 38.4K | 1 | Producție filme, video, TV |
| SOUNDIFY MEDIA PRODUCTION SRL | 38.3K | 1 | Producție filme, video, TV |
| ATLANTIC FILM PRODUCTION SRL | 38.3K | 1 | Producție filme, video, TV |
| JOKER MEDIA IMAGE S.R.L. | 38.3K | 1 | Producție filme, video, TV |
| UNIC FOR VISION S.R.L. | 38.8K | 1 | Producție filme, video, TV |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HUNEDOARA
Industrie (CAEN 59)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.1%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 66%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 6.5K
- Profit net
- 1.2K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6.5K | 1.2K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FRONTLINE MEDIA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FRONTLINE MEDIA S.R.L.(current)
- Revenue
- 6.5K
- Employees
- 0
- Profit
- 1.2K
- Rank RO
- #589.993
- SHADE SPOT S.R.L.-D.
- Revenue
- 43K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.4K
- Rank RO
- #581.015
- CREATIVEMOTIONFILM S.R.L.
- Revenue
- 33.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 18.5K
- Rank RO
- #600.060
- PRO 23 VIDEO STUDIO S.R.L.
- Revenue
- 44.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 9.6K
- Rank RO
- #578.887
- STIN LIGHTS SRL
- Revenue
- 38.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 14.3K
- Rank RO
- #590.020
- PROART 21 S.R.L.
- Revenue
- 38.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 11.9K
- Rank RO
- #589.747
- GETICA FILM SRL
- Revenue
- 38.4K
- Employees
- 1
- Profit
- -2.5K
- Rank RO
- #590.259
- SOUNDIFY MEDIA PRODUCTION SRL
- Revenue
- 38.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.8K
- Rank RO
- #590.295
- ATLANTIC FILM PRODUCTION SRL
- Revenue
- 38.3K
- Employees
- 1
- Profit
- -29.2K
- Rank RO
- #590.315
- JOKER MEDIA IMAGE S.R.L.
- Revenue
- 38.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 23.7K
- Rank RO
- #590.468
- UNIC FOR VISION S.R.L.
- Revenue
- 38.8K
- Employees
- 1
- Profit
- 21K
- Rank RO
- #589.467
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FRONTLINE MEDIA S.R.L.(current) | 6.5K | 0 | 1.2K | #589.993 |
| SHADE SPOT S.R.L.-D. | 43K | 1 | 3.4K | #581.015 |
| CREATIVEMOTIONFILM S.R.L. | 33.7K | 1 | 18.5K | #600.060 |
| PRO 23 VIDEO STUDIO S.R.L. | 44.2K | 1 | 9.6K | #578.887 |
| STIN LIGHTS SRL | 38.5K | 1 | 14.3K | #590.020 |
| PROART 21 S.R.L. | 38.6K | 1 | 11.9K | #589.747 |
| GETICA FILM SRL | 38.4K | 1 | -2.5K | #590.259 |
| SOUNDIFY MEDIA PRODUCTION SRL | 38.3K | 1 | 3.8K | #590.295 |
| ATLANTIC FILM PRODUCTION SRL | 38.3K | 1 | -29.2K | #590.315 |
| JOKER MEDIA IMAGE S.R.L. | 38.3K | 1 | 23.7K | #590.468 |
| UNIC FOR VISION S.R.L. | 38.8K | 1 | 21K | #589.467 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FRONTLINE MEDIA S.R.L.(you) | SHADE SPOT S.R.L.-D. | CREATIVEMOTIONFILM S.R.L. | PRO 23 VIDEO STUDIO S.R.L. | STIN LIGHTS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 6.5K | 43K | 33.7K | 44.2K | 38.5K |
| Profit | 1.2K | 3.4K | 18.5K | 9.6K | 14.3K |
| Margin | 3,1% | 8,0% | 54,9% | 21,8% | 37,1% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FRONTLINE MEDIA S.R.L.”.