FRIZONAGRA SRL
Revenue
28.5M
2024
Profit
974K
2024
Employees
15
2024
Margin
2,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FRIZONAGRA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 28.5M lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #274 la cifra de afaceri, #872 la profit, #922 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FRIZONAGRA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 28.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #274 la cifra de afaceri, #872 la profit, #922 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 9.4× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 3.9× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BARAK DEVELOPMENT SRL | 35.8M | 11 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| EURO COMPANY GROUP S.R.L. | 29.4M | 15 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| PROD MAGI IMPEX SRL | 31.1M | 14 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO GHEORDUNESCU S.R.L. | 44.7M | 15 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SARA TOM COMPANY S.R.L. | 34.2M | 18 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| FERME D�AGRO SRL | 32.2M | 17 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| A & G AGROPREST SRL | 27.5M | 15 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AVICARVIL FARMS S.R.L. | 32.3M | 13 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| CEREAL CONSTANTIN SRL | 33.5M | 18 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| VOLATICA BLEJOI S.R.L. | 35M | 19 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.7%
- CA / angajat
- 2.4M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 28.5M
- Profit net
- 974K
- Angajați
- 15
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 28.5M | 974K | 15 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FRIZONAGRA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FRIZONAGRA SRL(current)
- Revenue
- 28.5M
- Employees
- 15
- Profit
- 974K
- Rank RO
- #8.622
- BARAK DEVELOPMENT SRL
- Revenue
- 35.8M
- Employees
- 11
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #8.607
- EURO COMPANY GROUP S.R.L.
- Revenue
- 29.4M
- Employees
- 15
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #10.282
- PROD MAGI IMPEX SRL
- Revenue
- 31.1M
- Employees
- 14
- Profit
- -2.9M
- Rank RO
- #9.799
- AGRO GHEORDUNESCU S.R.L.
- Revenue
- 44.7M
- Employees
- 15
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #7.051
- SARA TOM COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 34.2M
- Employees
- 18
- Profit
- 124K
- Rank RO
- #8.991
- FERME D�AGRO SRL
- Revenue
- 32.2M
- Employees
- 17
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #9.505
- A & G AGROPREST SRL
- Revenue
- 27.5M
- Employees
- 15
- Profit
- 610K
- Rank RO
- #10.915
- AVICARVIL FARMS S.R.L.
- Revenue
- 32.3M
- Employees
- 13
- Profit
- 665K
- Rank RO
- #9.477
- CEREAL CONSTANTIN SRL
- Revenue
- 33.5M
- Employees
- 18
- Profit
- 6.4M
- Rank RO
- #9.180
- VOLATICA BLEJOI S.R.L.
- Revenue
- 35M
- Employees
- 19
- Profit
- 147K
- Rank RO
- #8.815
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FRIZONAGRA SRL(current) | 28.5M | 15 | 974K | #8.622 |
| BARAK DEVELOPMENT SRL | 35.8M | 11 | 1.2M | #8.607 |
| EURO COMPANY GROUP S.R.L. | 29.4M | 15 | 2.8M | #10.282 |
| PROD MAGI IMPEX SRL | 31.1M | 14 | -2.9M | #9.799 |
| AGRO GHEORDUNESCU S.R.L. | 44.7M | 15 | 1.1M | #7.051 |
| SARA TOM COMPANY S.R.L. | 34.2M | 18 | 124K | #8.991 |
| FERME D�AGRO SRL | 32.2M | 17 | 1.5M | #9.505 |
| A & G AGROPREST SRL | 27.5M | 15 | 610K | #10.915 |
| AVICARVIL FARMS S.R.L. | 32.3M | 13 | 665K | #9.477 |
| CEREAL CONSTANTIN SRL | 33.5M | 18 | 6.4M | #9.180 |
| VOLATICA BLEJOI S.R.L. | 35M | 19 | 147K | #8.815 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FRIZONAGRA SRL(you) | BARAK DEVELOPMENT SRL | EURO COMPANY GROUP S.R.L. | PROD MAGI IMPEX SRL | AGRO GHEORDUNESCU S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 28.5M | 35.8M | 29.4M | 31.1M | 44.7M |
| Profit | 974K | 1.2M | 2.8M | -2.9M | 1.1M |
| Margin | 2,7% | 3,3% | 9,4% | -9,4% | 2,5% |
| Employees | 15 | 11 | 15 | 14 | 15 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FRIZONAGRA SRL”.