FRIULI CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
44.2K
2024
Profit
-32.7K
2024
Employees
1
2024
Margin
-74,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FRIULI CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 44.2K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #3.874 la cifra de afaceri, #4.569 la profit, #2.706 la număr angajați din 5.424 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FRIULI CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 44.2K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -74.0%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #3.874 la cifra de afaceri, #4.569 la profit, #2.706 la număr angajați din 5.424 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 12.4M lei
- Marjă medie
- 7.1%
- Angajați medie
- 15
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -10.5× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 42) — 2024
Industry size
67.3B
RON revenue
Total companies
5.424
Total employees
81.073
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ADVANCED MANAGEMENT CONCEPT S.R.L. | 45K | 1 | Construcții |
| FRATELLI STATE CONS S.R.L. | 41.2K | 1 | Construcții |
| Firma (CUI 50973817) | 44.2K | 1 | Construcții |
| GEO&GIGI BUSINESS S.R.L. | 44.1K | 1 | Construcții |
| OPTICABLES TELECOMUNICATII SRL | 44.3K | 1 | Construcții |
| Firma (CUI 50932639) | 43.8K | 1 | Construcții |
| MASIV UTIL LUX S.R.L. | 43.8K | 1 | Construcții |
| GAZAKIS SRL | 37.9K | 1 | Construcții |
| PETROSTAR S.R.L. | 44.8K | 1 | Construcții |
| GUZCONSTRUCT S.R.L. | 43.5K | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 42)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -74.0%
- CA / angajat
- 44.2K
- Scor risc (0–100)
- 87
- Percentil piață (CA)
- Top 64%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 44.2K
- Profit net
- -32.7K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 44.2K | -32.7K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 42)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FRIULI CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FRIULI CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 44.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -32.7K
- Rank RO
- #578.951
- ADVANCED MANAGEMENT CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 45K
- Employees
- 1
- Profit
- 8.2K
- Rank RO
- #577.247
- FRATELLI STATE CONS S.R.L.
- Revenue
- 41.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 24K
- Rank RO
- #584.719
- Firma (CUI 50973817)
- Revenue
- 44.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 29.2K
- Rank RO
- #578.914
- GEO&GIGI BUSINESS S.R.L.
- Revenue
- 44.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -4.6K
- Rank RO
- #579.025
- OPTICABLES TELECOMUNICATII SRL
- Revenue
- 44.3K
- Employees
- 1
- Profit
- -139K
- Rank RO
- #578.813
- Firma (CUI 50932639)
- Revenue
- 43.8K
- Employees
- 1
- Profit
- 37.4K
- Rank RO
- #579.694
- MASIV UTIL LUX S.R.L.
- Revenue
- 43.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -76.5K
- Rank RO
- #579.731
- GAZAKIS SRL
- Revenue
- 37.9K
- Employees
- 1
- Profit
- -5.9K
- Rank RO
- #591.190
- PETROSTAR S.R.L.
- Revenue
- 44.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -148K
- Rank RO
- #577.742
- GUZCONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 43.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -21.3K
- Rank RO
- #580.216
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FRIULI CONSTRUCT S.R.L.(current) | 44.2K | 1 | -32.7K | #578.951 |
| ADVANCED MANAGEMENT CONCEPT S.R.L. | 45K | 1 | 8.2K | #577.247 |
| FRATELLI STATE CONS S.R.L. | 41.2K | 1 | 24K | #584.719 |
| Firma (CUI 50973817) | 44.2K | 1 | 29.2K | #578.914 |
| GEO&GIGI BUSINESS S.R.L. | 44.1K | 1 | -4.6K | #579.025 |
| OPTICABLES TELECOMUNICATII SRL | 44.3K | 1 | -139K | #578.813 |
| Firma (CUI 50932639) | 43.8K | 1 | 37.4K | #579.694 |
| MASIV UTIL LUX S.R.L. | 43.8K | 1 | -76.5K | #579.731 |
| GAZAKIS SRL | 37.9K | 1 | -5.9K | #591.190 |
| PETROSTAR S.R.L. | 44.8K | 1 | -148K | #577.742 |
| GUZCONSTRUCT S.R.L. | 43.5K | 1 | -21.3K | #580.216 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FRIULI CONSTRUCT S.R.L.(you) | ADVANCED MANAGEMENT CONCEPT S.R.L. | FRATELLI STATE CONS S.R.L. | Firma (CUI 50973817) | GEO&GIGI BUSINESS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 44.2K | 45K | 41.2K | 44.2K | 44.1K |
| Profit | -32.7K | 8.2K | 24K | 29.2K | -4.6K |
| Margin | -74,0% | 18,3% | 58,3% | 66,2% | -10,4% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FRIULI CONSTRUCT S.R.L.”.