FRATELLI CIOTU SRL
Revenue
392K
2024
Profit
4.7K
2024
Employees
4
2024
Margin
1,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FRATELLI CIOTU SRL este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 392K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #27.274 la cifra de afaceri, #31.485 la profit, #9.540 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FRATELLI CIOTU SRL este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 392K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #27.274 la cifra de afaceri, #31.485 la profit, #9.540 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| HREBIN SRL | 420K | 4 | Comerț en-gros |
| INTERNATIONAL RULMENPOL S.R.L. | 398K | 4 | Comerț en-gros |
| INTAB SRL | 374K | 4 | Comerț en-gros |
| AKOROOF SRL | 429K | 4 | Comerț en-gros |
| NIKOS VIL IMPEX SRL | 433K | 4 | Comerț en-gros |
| WIN - SLAT S.R.L. | 433K | 4 | Comerț en-gros |
| RAPIDEX S.R.L. | 425K | 4 | Comerț en-gros |
| LAURA COSMETIC SRL | 434K | 4 | Comerț en-gros |
| DALUK TRANSIMPEX SRL | 423K | 4 | Comerț en-gros |
| PENTWO S.R.L. | 437K | 4 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.1%
- CA / angajat
- 107K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 28%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 392K
- Profit net
- 4.7K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 392K | 4.7K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FRATELLI CIOTU SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FRATELLI CIOTU SRL(current)
- Revenue
- 392K
- Employees
- 4
- Profit
- 4.7K
- Rank RO
- #248.684
- HREBIN SRL
- Revenue
- 420K
- Employees
- 4
- Profit
- -134K
- Rank RO
- #251.694
- INTERNATIONAL RULMENPOL S.R.L.
- Revenue
- 398K
- Employees
- 4
- Profit
- -75.8K
- Rank RO
- #258.587
- INTAB SRL
- Revenue
- 374K
- Employees
- 4
- Profit
- -8.3K
- Rank RO
- #266.807
- AKOROOF SRL
- Revenue
- 429K
- Employees
- 4
- Profit
- -156K
- Rank RO
- #248.817
- NIKOS VIL IMPEX SRL
- Revenue
- 433K
- Employees
- 4
- Profit
- -66.8K
- Rank RO
- #247.681
- WIN - SLAT S.R.L.
- Revenue
- 433K
- Employees
- 4
- Profit
- -3.7K
- Rank RO
- #247.517
- RAPIDEX S.R.L.
- Revenue
- 425K
- Employees
- 4
- Profit
- -12.5K
- Rank RO
- #249.927
- LAURA COSMETIC SRL
- Revenue
- 434K
- Employees
- 4
- Profit
- 21.2K
- Rank RO
- #247.126
- DALUK TRANSIMPEX SRL
- Revenue
- 423K
- Employees
- 4
- Profit
- 21.4K
- Rank RO
- #250.874
- PENTWO S.R.L.
- Revenue
- 437K
- Employees
- 4
- Profit
- 219K
- Rank RO
- #246.195
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FRATELLI CIOTU SRL(current) | 392K | 4 | 4.7K | #248.684 |
| HREBIN SRL | 420K | 4 | -134K | #251.694 |
| INTERNATIONAL RULMENPOL S.R.L. | 398K | 4 | -75.8K | #258.587 |
| INTAB SRL | 374K | 4 | -8.3K | #266.807 |
| AKOROOF SRL | 429K | 4 | -156K | #248.817 |
| NIKOS VIL IMPEX SRL | 433K | 4 | -66.8K | #247.681 |
| WIN - SLAT S.R.L. | 433K | 4 | -3.7K | #247.517 |
| RAPIDEX S.R.L. | 425K | 4 | -12.5K | #249.927 |
| LAURA COSMETIC SRL | 434K | 4 | 21.2K | #247.126 |
| DALUK TRANSIMPEX SRL | 423K | 4 | 21.4K | #250.874 |
| PENTWO S.R.L. | 437K | 4 | 219K | #246.195 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FRATELLI CIOTU SRL(you) | HREBIN SRL | INTERNATIONAL RULMENPOL S.R.L. | INTAB SRL | AKOROOF SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 392K | 420K | 398K | 374K | 429K |
| Profit | 4.7K | -134K | -75.8K | -8.3K | -156K |
| Margin | 1,1% | -31,9% | -19,0% | -2,2% | -36,4% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FRATELLI CIOTU SRL”.