FRAN CO SRL
Revenue
211K
2024
Profit
5.9K
2024
Employees
2
2024
Margin
2,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FRAN CO SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 211K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.235 la cifra de afaceri, #2.206 la profit, #1.199 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FRAN CO SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 211K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.235 la cifra de afaceri, #2.206 la profit, #1.199 la număr angajați din 3.673 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 869K lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 75) — 2024
Industry size
3.2B
RON revenue
Total companies
3.673
Total employees
9.821
Industry growth
—
YoY
Top companies
- VANBET SRL488M
- COW GENETICS SRL67.2M
- MONTERO VET S.R.L.59.3M
- VET DIAGNOSTIC SRL56.9M
- SEREDIN AVI S.R.L.49.8M
- MIN-D.V. S.R.L.45.7M
- CITYVET PET & FARM SRL44.5M
- YOUR STUFF SRL43M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| YOGO VET S.R.L. | 212K | 2 | Activități profesionale |
| PRO MEDICA INTERNATIONAL S.R.L. | 220K | 2 | Activități profesionale |
| H&H CENTRU DE IMAGISTIC� VETERINAR� SRL | 222K | 2 | Activități profesionale |
| LIFECARE VET S.R.L. | 199K | 2 | Activități profesionale |
| ADIPET S.R.L. | 194K | 2 | Activități profesionale |
| HIDRO VET CARE S.R.L. | 240K | 2 | Activități profesionale |
| WILDCAT DR.LF SRL | 211K | 2 | Activități profesionale |
| ALEXANDRA PET CARE VET S.R.L. | 211K | 2 | Activități profesionale |
| CS�SZ�RVET S.R.L. | 211K | 2 | Activități profesionale |
| ERESMED S.R.L. | 211K | 2 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 75)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.8%
- CA / angajat
- 105K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 42%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 211K
- Profit net
- 5.9K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 211K | 5.9K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 75)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FRAN CO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FRAN CO SRL(current)
- Revenue
- 211K
- Employees
- 2
- Profit
- 5.9K
- Rank RO
- #377.905
- YOGO VET S.R.L.
- Revenue
- 212K
- Employees
- 2
- Profit
- -2.2K
- Rank RO
- #376.827
- PRO MEDICA INTERNATIONAL S.R.L.
- Revenue
- 220K
- Employees
- 2
- Profit
- -56.1K
- Rank RO
- #370.646
- H&H CENTRU DE IMAGISTIC� VETERINAR� SRL
- Revenue
- 222K
- Employees
- 2
- Profit
- 62.8K
- Rank RO
- #368.838
- LIFECARE VET S.R.L.
- Revenue
- 199K
- Employees
- 2
- Profit
- -362K
- Rank RO
- #388.385
- ADIPET S.R.L.
- Revenue
- 194K
- Employees
- 2
- Profit
- -13.4K
- Rank RO
- #392.415
- HIDRO VET CARE S.R.L.
- Revenue
- 240K
- Employees
- 2
- Profit
- 29.6K
- Rank RO
- #354.909
- WILDCAT DR.LF SRL
- Revenue
- 211K
- Employees
- 2
- Profit
- -19.4K
- Rank RO
- #377.900
- ALEXANDRA PET CARE VET S.R.L.
- Revenue
- 211K
- Employees
- 2
- Profit
- 20.3K
- Rank RO
- #378.038
- CS�SZ�RVET S.R.L.
- Revenue
- 211K
- Employees
- 2
- Profit
- 42.2K
- Rank RO
- #377.598
- ERESMED S.R.L.
- Revenue
- 211K
- Employees
- 2
- Profit
- 80.5K
- Rank RO
- #377.587
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FRAN CO SRL(current) | 211K | 2 | 5.9K | #377.905 |
| YOGO VET S.R.L. | 212K | 2 | -2.2K | #376.827 |
| PRO MEDICA INTERNATIONAL S.R.L. | 220K | 2 | -56.1K | #370.646 |
| H&H CENTRU DE IMAGISTIC� VETERINAR� SRL | 222K | 2 | 62.8K | #368.838 |
| LIFECARE VET S.R.L. | 199K | 2 | -362K | #388.385 |
| ADIPET S.R.L. | 194K | 2 | -13.4K | #392.415 |
| HIDRO VET CARE S.R.L. | 240K | 2 | 29.6K | #354.909 |
| WILDCAT DR.LF SRL | 211K | 2 | -19.4K | #377.900 |
| ALEXANDRA PET CARE VET S.R.L. | 211K | 2 | 20.3K | #378.038 |
| CS�SZ�RVET S.R.L. | 211K | 2 | 42.2K | #377.598 |
| ERESMED S.R.L. | 211K | 2 | 80.5K | #377.587 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FRAN CO SRL(you) | YOGO VET S.R.L. | PRO MEDICA INTERNATIONAL S.R.L. | H&H CENTRU DE IMAGISTIC� VETERINAR� SRL | LIFECARE VET S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 211K | 212K | 220K | 222K | 199K |
| Profit | 5.9K | -2.2K | -56.1K | 62.8K | -362K |
| Margin | 2,8% | -1,1% | -25,5% | 28,2% | -182,1% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FRAN CO SRL”.