FQ BIOMAX CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
22.8M
2024
Profit
948K
2024
Employees
30
2024
Margin
3,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FQ BIOMAX CONSTRUCT S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 22.8M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #379 la cifra de afaceri, #723 la profit, #458 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FQ BIOMAX CONSTRUCT S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 22.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #379 la cifra de afaceri, #723 la profit, #458 la număr angajați din 5.424 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 12.4M lei
- Marjă medie
- 7.1%
- Angajați medie
- 15
Companie vs medie industrie
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 42) — 2024
Industry size
67.3B
RON revenue
Total companies
5.424
Total employees
81.073
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GHERMATEX TRANS S.R.L. | 25.4M | 35 | Construcții |
| BOSCAFIN SRL | 23.3M | 30 | Construcții |
| CARIER SRL | 24.6M | 32 | Construcții |
| CON INDUSTRY S.R.L. | 23.8M | 31 | Construcții |
| ROMELECTRO SA | 24.5M | 33 | Construcții |
| DRAGOS INVEST SRL | 26.1M | 27 | Construcții |
| ZOHIR 84 CONS CONSTRUCT S.R.L. | 23.9M | 35 | Construcții |
| CONSTRUCT & DRUM SRL | 25.6M | 35 | Construcții |
| DORIANI ROAD S.R.L. | 25M | 25 | Construcții |
| DUSAVO IMPEX SRL | 28.4M | 32 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 42)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.8%
- CA / angajat
- 822K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 22.8M
- Profit net
- 948K
- Angajați
- 30
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 22.8M | 948K | 30 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FQ BIOMAX CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FQ BIOMAX CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 22.8M
- Employees
- 30
- Profit
- 948K
- Rank RO
- #11.985
- GHERMATEX TRANS S.R.L.
- Revenue
- 25.4M
- Employees
- 35
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #11.703
- BOSCAFIN SRL
- Revenue
- 23.3M
- Employees
- 30
- Profit
- 3.6M
- Rank RO
- #12.598
- CARIER SRL
- Revenue
- 24.6M
- Employees
- 32
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #11.998
- CON INDUSTRY S.R.L.
- Revenue
- 23.8M
- Employees
- 31
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #12.351
- ROMELECTRO SA
- Revenue
- 24.5M
- Employees
- 33
- Profit
- 6.4M
- Rank RO
- #12.040
- DRAGOS INVEST SRL
- Revenue
- 26.1M
- Employees
- 27
- Profit
- 10.4M
- Rank RO
- #11.393
- ZOHIR 84 CONS CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 23.9M
- Employees
- 35
- Profit
- 2.3M
- Rank RO
- #12.313
- CONSTRUCT & DRUM SRL
- Revenue
- 25.6M
- Employees
- 35
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #11.615
- DORIANI ROAD S.R.L.
- Revenue
- 25M
- Employees
- 25
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #11.862
- DUSAVO IMPEX SRL
- Revenue
- 28.4M
- Employees
- 32
- Profit
- 6.4M
- Rank RO
- #10.586
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FQ BIOMAX CONSTRUCT S.R.L.(current) | 22.8M | 30 | 948K | #11.985 |
| GHERMATEX TRANS S.R.L. | 25.4M | 35 | 1.5M | #11.703 |
| BOSCAFIN SRL | 23.3M | 30 | 3.6M | #12.598 |
| CARIER SRL | 24.6M | 32 | 1.1M | #11.998 |
| CON INDUSTRY S.R.L. | 23.8M | 31 | 2.1M | #12.351 |
| ROMELECTRO SA | 24.5M | 33 | 6.4M | #12.040 |
| DRAGOS INVEST SRL | 26.1M | 27 | 10.4M | #11.393 |
| ZOHIR 84 CONS CONSTRUCT S.R.L. | 23.9M | 35 | 2.3M | #12.313 |
| CONSTRUCT & DRUM SRL | 25.6M | 35 | 2.8M | #11.615 |
| DORIANI ROAD S.R.L. | 25M | 25 | 1.4M | #11.862 |
| DUSAVO IMPEX SRL | 28.4M | 32 | 6.4M | #10.586 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FQ BIOMAX CONSTRUCT S.R.L.(you) | GHERMATEX TRANS S.R.L. | BOSCAFIN SRL | CARIER SRL | CON INDUSTRY S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 22.8M | 25.4M | 23.3M | 24.6M | 23.8M |
| Profit | 948K | 1.5M | 3.6M | 1.1M | 2.1M |
| Margin | 3,8% | 6,0% | 15,5% | 4,5% | 9,0% |
| Employees | 30 | 35 | 30 | 32 | 31 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FQ BIOMAX CONSTRUCT S.R.L.”.