FPC CONSTRUCT SRL
Revenue
654K
2024
Profit
35.6K
2024
Employees
6
2024
Margin
5,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FPC CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 654K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #9.461 la cifra de afaceri, #13.933 la profit, #4.516 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FPC CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 654K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #9.461 la cifra de afaceri, #13.933 la profit, #4.516 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ELECTRO COMPLET S.R.L. | 682K | 6 | Construcții |
| ENERGETIC SERV INSTAL S.R.L. | 654K | 6 | Construcții |
| SEALUM FA�ADE SRL | 657K | 6 | Construcții |
| ABIPREST ALL CONSTRUCT SRL | 659K | 6 | Construcții |
| GDN SPEED JOB S.R.L. | 659K | 6 | Construcții |
| EXPERT PAV EVA S.R.L. | 661K | 6 | Construcții |
| JOLLY - IDEA S.R.L. | 662K | 6 | Construcții |
| VERIFIC�RI GAZ INSTALA�II SRL | 665K | 6 | Construcții |
| ERTIM SIMION CONSTRUCT S.R.L. | 643K | 6 | Construcții |
| ANTONIA CONSTRUCT F�NT�NI S.R.L. | 667K | 6 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.4%
- CA / angajat
- 109K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 22%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 654K
- Profit net
- 35.6K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 654K | 35.6K | 6 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FPC CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FPC CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 654K
- Employees
- 6
- Profit
- 35.6K
- Rank RO
- #196.944
- ELECTRO COMPLET S.R.L.
- Revenue
- 682K
- Employees
- 6
- Profit
- 57.2K
- Rank RO
- #192.339
- ENERGETIC SERV INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 654K
- Employees
- 6
- Profit
- -128K
- Rank RO
- #196.962
- SEALUM FA�ADE SRL
- Revenue
- 657K
- Employees
- 6
- Profit
- -35.7K
- Rank RO
- #196.509
- ABIPREST ALL CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 659K
- Employees
- 6
- Profit
- -27.1K
- Rank RO
- #196.176
- GDN SPEED JOB S.R.L.
- Revenue
- 659K
- Employees
- 6
- Profit
- 1.1K
- Rank RO
- #196.089
- EXPERT PAV EVA S.R.L.
- Revenue
- 661K
- Employees
- 6
- Profit
- 277K
- Rank RO
- #195.831
- JOLLY - IDEA S.R.L.
- Revenue
- 662K
- Employees
- 6
- Profit
- -45K
- Rank RO
- #195.660
- VERIFIC�RI GAZ INSTALA�II SRL
- Revenue
- 665K
- Employees
- 6
- Profit
- 4.1K
- Rank RO
- #195.089
- ERTIM SIMION CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 643K
- Employees
- 6
- Profit
- 21.1K
- Rank RO
- #198.941
- ANTONIA CONSTRUCT F�NT�NI S.R.L.
- Revenue
- 667K
- Employees
- 6
- Profit
- 47.1K
- Rank RO
- #194.823
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FPC CONSTRUCT SRL(current) | 654K | 6 | 35.6K | #196.944 |
| ELECTRO COMPLET S.R.L. | 682K | 6 | 57.2K | #192.339 |
| ENERGETIC SERV INSTAL S.R.L. | 654K | 6 | -128K | #196.962 |
| SEALUM FA�ADE SRL | 657K | 6 | -35.7K | #196.509 |
| ABIPREST ALL CONSTRUCT SRL | 659K | 6 | -27.1K | #196.176 |
| GDN SPEED JOB S.R.L. | 659K | 6 | 1.1K | #196.089 |
| EXPERT PAV EVA S.R.L. | 661K | 6 | 277K | #195.831 |
| JOLLY - IDEA S.R.L. | 662K | 6 | -45K | #195.660 |
| VERIFIC�RI GAZ INSTALA�II SRL | 665K | 6 | 4.1K | #195.089 |
| ERTIM SIMION CONSTRUCT S.R.L. | 643K | 6 | 21.1K | #198.941 |
| ANTONIA CONSTRUCT F�NT�NI S.R.L. | 667K | 6 | 47.1K | #194.823 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FPC CONSTRUCT SRL(you) | ELECTRO COMPLET S.R.L. | ENERGETIC SERV INSTAL S.R.L. | SEALUM FA�ADE SRL | ABIPREST ALL CONSTRUCT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 654K | 682K | 654K | 657K | 659K |
| Profit | 35.6K | 57.2K | -128K | -35.7K | -27.1K |
| Margin | 5,4% | 8,4% | -19,5% | -5,4% | -4,1% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FPC CONSTRUCT SRL”.