Revenue

604K

2024

Profit

336K

2024

Employees

1

2024

Margin

55,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

FORUS B.V. SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 604K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.353 la cifra de afaceri, #666 la profit, #2.849 la număr angajați din 9.011 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 55.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
FORUS B.V. SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 604K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 55.6%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.353 la cifra de afaceri, #666 la profit, #2.849 la număr angajați din 9.011 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 81) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.353 din 9.011 companii

Top 15.0%

Vezi clasamentul

După profit

#666 din 9.011 companii

Top 7.4%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.849 din 9.011 companii

Top 31.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
777K lei
Marjă medie
14.2%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri604K lei vs medie industrie 777K lei

Compania este 0.8× față de media industriei

Marjă profit55.6% vs medie industrie 14.2%

Compania este 3.9× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 5

Compania este 0.2× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 81) — 2024

Industry size

7B

RON revenue

Total companies

9.011

Total employees

42.829

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
RUSBAL SERV GREEN S.R.L.624K1Activități profesionale
RAMID 3D S.R.L.608K1Activități profesionale
TSH CLEAN PREST S.R.L.610K1Activități profesionale
COMMERCE PLANNING PLUS S.R.L.597K1Activități profesionale
SOLUTII URBANE SRL613K1Activități profesionale
EURODREAMS PREST S.R.L.595K1Activități profesionale
COCORA� SERVICII COM S.R.L.615K1Activități profesionale
BLUELAND SRL710K1Activități profesionale
WIENNER CONSTRUCT S.R.L.511K1Activități profesionale
IBERIA GARDEN S.R.L.620K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
55.6%
CA / angajat
604K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 23%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    604K
    Profit net
    336K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la FORUS B.V. SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFORUS B.V. SRL(you)RUSBAL SERV GREEN S.R.L.RAMID 3D S.R.L.TSH CLEAN PREST S.R.L.COMMERCE PLANNING PLUS S.R.L.
Revenue
604K
624K
608K
610K
597K
Profit
336K
110K
461K
358K
113K
Margin
55,6%
17,5%
75,9%
58,8%
18,9%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “FORUS B.V. SRL”.