FORTIS ECHIPAMENTE S.R.L.
Revenue
15.3M
2024
Profit
1.9M
2024
Employees
73
2024
Margin
12,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FORTIS ECHIPAMENTE S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Reparații și instalații mașini, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 15.3M lei (date 2024). În industria de Reparații și instalații mașini (România), compania este #75 la cifra de afaceri, #84 la profit, #32 la număr angajați din 3.946 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FORTIS ECHIPAMENTE S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Reparații și instalații mașini, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 15.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Reparații și instalații mașini (România), compania este #75 la cifra de afaceri, #84 la profit, #32 la număr angajați din 3.946 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Reparații și instalații mașini (CAEN 33) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.6M lei
- Marjă medie
- 11.5%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 9.7× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 15.7× față de media industriei
Industry intelligence
Reparații și instalații mașini (CAEN 33) — 2024
Industry size
6.2B
RON revenue
Total companies
3.946
Total employees
18.351
Industry growth
—
YoY
Top companies
- SOCIETATEA DE REPARATII LOCOMOTIVE C.F.R.- S.C.R.L. BRASOV S.A.233M
- BONATTI S.p.a. PARMA, SUCURSALA BUCURESTI214M
- GE POWER INFRASTRUCTURE ROMANIA S.R.L.145M
- TURBOENERGY POWER CHI�IN�U SUCURSALA T�RGOVI�TE125M
- ARABELLE SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.117M
- GENERAL ELECTRIC GLOBAL SERVICES GMBH BADEN, SUCURSALA BUCURESTI111M
- SOCIETATEA PENTRU SERVICII DE MENTENANTA A RETELEI ELECTRICE DE TRANSPORT "SMART" S.A.107M
- WIND ENERGY SERVICE EAST EUROPE SRL101M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MULTIMODAL SERVICE SRL | 15M | 78 | Reparații și instalații mașini |
| AS ARREDO SERVICE S.R.L. | 15.3M | 64 | Reparații și instalații mașini |
| TEHNONAV - SANTIER NAVAL DE CONSTRUCTII SI REPARATII NAVE S.A. | 11.8M | 77 | Reparații și instalații mașini |
| BUCHEN-ICS ROMANIA S.R.L. | 15.7M | 52 | Reparații și instalații mașini |
| MG ELECTRIC AUTOMATION SRL | 20.1M | 68 | Reparații și instalații mașini |
| TIC SUPPORT SRL | 19.8M | 80 | Reparații și instalații mașini |
| REAL CONSULT SRL | 14M | 50 | Reparații și instalații mașini |
| SOCEND IND S.A. | 12.3M | 54 | Reparații și instalații mașini |
| WAGONS MAINTENANCE SRL | 11.8M | 56 | Reparații și instalații mașini |
| BLASTING TANK COATING S.R.L. | 9.7M | 81 | Reparații și instalații mașini |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SIBIU
Industrie (CAEN 33)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.1%
- CA / angajat
- 211K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 15.3M
- Profit net
- 1.9M
- Angajați
- 73
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 15.3M | 1.9M | 73 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FORTIS ECHIPAMENTE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FORTIS ECHIPAMENTE S.R.L.(current)
- Revenue
- 15.3M
- Employees
- 73
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #18.101
- MULTIMODAL SERVICE SRL
- Revenue
- 15M
- Employees
- 78
- Profit
- 368K
- Rank RO
- #18.526
- AS ARREDO SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 15.3M
- Employees
- 64
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #18.238
- TEHNONAV - SANTIER NAVAL DE CONSTRUCTII SI REPARATII NAVE S.A.
- Revenue
- 11.8M
- Employees
- 77
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #22.821
- BUCHEN-ICS ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 15.7M
- Employees
- 52
- Profit
- 498K
- Rank RO
- #17.881
- MG ELECTRIC AUTOMATION SRL
- Revenue
- 20.1M
- Employees
- 68
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #14.379
- TIC SUPPORT SRL
- Revenue
- 19.8M
- Employees
- 80
- Profit
- 101K
- Rank RO
- #14.597
- REAL CONSULT SRL
- Revenue
- 14M
- Employees
- 50
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #19.667
- SOCEND IND S.A.
- Revenue
- 12.3M
- Employees
- 54
- Profit
- 955K
- Rank RO
- #22.019
- WAGONS MAINTENANCE SRL
- Revenue
- 11.8M
- Employees
- 56
- Profit
- 732K
- Rank RO
- #22.691
- BLASTING TANK COATING S.R.L.
- Revenue
- 9.7M
- Employees
- 81
- Profit
- 747K
- Rank RO
- #26.693
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FORTIS ECHIPAMENTE S.R.L.(current) | 15.3M | 73 | 1.9M | #18.101 |
| MULTIMODAL SERVICE SRL | 15M | 78 | 368K | #18.526 |
| AS ARREDO SERVICE S.R.L. | 15.3M | 64 | 1.5M | #18.238 |
| TEHNONAV - SANTIER NAVAL DE CONSTRUCTII SI REPARATII NAVE S.A. | 11.8M | 77 | 1.6M | #22.821 |
| BUCHEN-ICS ROMANIA S.R.L. | 15.7M | 52 | 498K | #17.881 |
| MG ELECTRIC AUTOMATION SRL | 20.1M | 68 | 1.4M | #14.379 |
| TIC SUPPORT SRL | 19.8M | 80 | 101K | #14.597 |
| REAL CONSULT SRL | 14M | 50 | 1.4M | #19.667 |
| SOCEND IND S.A. | 12.3M | 54 | 955K | #22.019 |
| WAGONS MAINTENANCE SRL | 11.8M | 56 | 732K | #22.691 |
| BLASTING TANK COATING S.R.L. | 9.7M | 81 | 747K | #26.693 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FORTIS ECHIPAMENTE S.R.L.(you) | MULTIMODAL SERVICE SRL | AS ARREDO SERVICE S.R.L. | TEHNONAV - SANTIER NAVAL DE CONSTRUCTII SI REPARATII NAVE S.A. | BUCHEN-ICS ROMANIA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 15.3M | 15M | 15.3M | 11.8M | 15.7M |
| Profit | 1.9M | 368K | 1.5M | 1.6M | 498K |
| Margin | 12,1% | 2,4% | 9,9% | 13,9% | 3,2% |
| Employees | 73 | 78 | 64 | 77 | 52 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FORTIS ECHIPAMENTE S.R.L.”.