FORSTHOLZ S.R.L.
Revenue
6M
2024
Profit
1.3M
2024
Employees
12
2024
Margin
21,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FORSTHOLZ S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 6M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #2.485 la cifra de afaceri, #680 la profit, #2.560 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FORSTHOLZ S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #2.485 la cifra de afaceri, #680 la profit, #2.560 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 4.3× față de media industriei
Compania este 5.0× față de media industriei
Compania este 3.7× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| COMAGROSERVICE S.R.L. | 6M | 13 | Transport |
| SICOM SPECIAL TRANSPORT SRL | 6.8M | 12 | Transport |
| VIMASI SRL | 5.8M | 11 | Transport |
| TYXY SERVCOM SRL | 5.3M | 12 | Transport |
| RTR RUTIER S.R.L. | 6.1M | 12 | Transport |
| NIK SPEED LINES SRL | 6M | 12 | Transport |
| TROSIL S.R.L. | 6.2M | 12 | Transport |
| EUROTRANS SERJ S.R.L. | 5.6M | 13 | Transport |
| MALITRANS EUROPE S.R.L. | 6M | 14 | Transport |
| LUPTRANS S.R.L. | 6.2M | 12 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 21.4%
- CA / angajat
- 504K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 6M
- Profit net
- 1.3M
- Angajați
- 12
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6M | 1.3M | 12 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FORSTHOLZ S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FORSTHOLZ S.R.L.(current)
- Revenue
- 6M
- Employees
- 12
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #39.438
- COMAGROSERVICE S.R.L.
- Revenue
- 6M
- Employees
- 13
- Profit
- 9.9K
- Rank RO
- #39.814
- SICOM SPECIAL TRANSPORT SRL
- Revenue
- 6.8M
- Employees
- 12
- Profit
- 18.9K
- Rank RO
- #35.672
- VIMASI SRL
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 11
- Profit
- 93.3K
- Rank RO
- #40.711
- TYXY SERVCOM SRL
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 12
- Profit
- 80.4K
- Rank RO
- #44.234
- RTR RUTIER S.R.L.
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 12
- Profit
- 117K
- Rank RO
- #39.253
- NIK SPEED LINES SRL
- Revenue
- 6M
- Employees
- 12
- Profit
- -65.8K
- Rank RO
- #39.925
- TROSIL S.R.L.
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 12
- Profit
- -59.6K
- Rank RO
- #38.927
- EUROTRANS SERJ S.R.L.
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 13
- Profit
- 326K
- Rank RO
- #41.784
- MALITRANS EUROPE S.R.L.
- Revenue
- 6M
- Employees
- 14
- Profit
- 429K
- Rank RO
- #39.618
- LUPTRANS S.R.L.
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 12
- Profit
- 120K
- Rank RO
- #38.838
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FORSTHOLZ S.R.L.(current) | 6M | 12 | 1.3M | #39.438 |
| COMAGROSERVICE S.R.L. | 6M | 13 | 9.9K | #39.814 |
| SICOM SPECIAL TRANSPORT SRL | 6.8M | 12 | 18.9K | #35.672 |
| VIMASI SRL | 5.8M | 11 | 93.3K | #40.711 |
| TYXY SERVCOM SRL | 5.3M | 12 | 80.4K | #44.234 |
| RTR RUTIER S.R.L. | 6.1M | 12 | 117K | #39.253 |
| NIK SPEED LINES SRL | 6M | 12 | -65.8K | #39.925 |
| TROSIL S.R.L. | 6.2M | 12 | -59.6K | #38.927 |
| EUROTRANS SERJ S.R.L. | 5.6M | 13 | 326K | #41.784 |
| MALITRANS EUROPE S.R.L. | 6M | 14 | 429K | #39.618 |
| LUPTRANS S.R.L. | 6.2M | 12 | 120K | #38.838 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FORSTHOLZ S.R.L.(you) | COMAGROSERVICE S.R.L. | SICOM SPECIAL TRANSPORT SRL | VIMASI SRL | TYXY SERVCOM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 6M | 6M | 6.8M | 5.8M | 5.3M |
| Profit | 1.3M | 9.9K | 18.9K | 93.3K | 80.4K |
| Margin | 21,4% | 0,2% | 0,3% | 1,6% | 1,5% |
| Employees | 12 | 13 | 12 | 11 | 12 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FORSTHOLZ S.R.L.”.