FORST WALD SAN S.R.L.
Revenue
7M
2024
Profit
318K
2024
Employees
22
2024
Margin
4,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FORST WALD SAN S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 7M lei (date 2024). În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #205 la cifra de afaceri, #488 la profit, #146 la număr angajați din 5.091 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FORST WALD SAN S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #205 la cifra de afaceri, #488 la profit, #146 la număr angajați din 5.091 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 3.3× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 3.3× față de media industriei
Industry intelligence
Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — 2024
Industry size
10.7B
RON revenue
Total companies
5.091
Total employees
33.486
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BOROSPYN SRL | 7.2M | 21 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| SALCOMEX PROD S.R.L. | 7.3M | 22 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| REGIA PUBLICA LOCALA OCOLUL SILVIC "TINUTUL PADURENILOR" RA | 6.6M | 22 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| REGIA PUBLICA LOCALA-OCOLUL SILVIC GHIMES-FAGET RA | 7.1M | 21 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| GILFOR SRL | 6.5M | 22 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| MONTECLAS SRL | 6.7M | 21 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| SILVAREX 2001 SRL | 7M | 20 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| VALCOSTMIR SRL | 7.5M | 21 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| CLAX FOREST SRL | 8M | 25 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| MALINIC SRL | 7.7M | 23 | Silvicultură și exploatare forestieră |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ NEAMT
Industrie (CAEN 02)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.6%
- CA / angajat
- 317K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 7M
- Profit net
- 318K
- Angajați
- 22
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 7M | 318K | 22 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FORST WALD SAN S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FORST WALD SAN S.R.L.(current)
- Revenue
- 7M
- Employees
- 22
- Profit
- 318K
- Rank RO
- #35.040
- BOROSPYN SRL
- Revenue
- 7.2M
- Employees
- 21
- Profit
- 637K
- Rank RO
- #34.102
- SALCOMEX PROD S.R.L.
- Revenue
- 7.3M
- Employees
- 22
- Profit
- 12.5K
- Rank RO
- #33.913
- REGIA PUBLICA LOCALA OCOLUL SILVIC "TINUTUL PADURENILOR" RA
- Revenue
- 6.6M
- Employees
- 22
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #36.554
- REGIA PUBLICA LOCALA-OCOLUL SILVIC GHIMES-FAGET RA
- Revenue
- 7.1M
- Employees
- 21
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #34.359
- GILFOR SRL
- Revenue
- 6.5M
- Employees
- 22
- Profit
- 8.4K
- Rank RO
- #37.337
- MONTECLAS SRL
- Revenue
- 6.7M
- Employees
- 21
- Profit
- 4.4K
- Rank RO
- #36.225
- SILVAREX 2001 SRL
- Revenue
- 7M
- Employees
- 20
- Profit
- 15.7K
- Rank RO
- #34.768
- VALCOSTMIR SRL
- Revenue
- 7.5M
- Employees
- 21
- Profit
- 258K
- Rank RO
- #33.080
- CLAX FOREST SRL
- Revenue
- 8M
- Employees
- 25
- Profit
- 89.9K
- Rank RO
- #31.380
- MALINIC SRL
- Revenue
- 7.7M
- Employees
- 23
- Profit
- 143K
- Rank RO
- #32.396
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FORST WALD SAN S.R.L.(current) | 7M | 22 | 318K | #35.040 |
| BOROSPYN SRL | 7.2M | 21 | 637K | #34.102 |
| SALCOMEX PROD S.R.L. | 7.3M | 22 | 12.5K | #33.913 |
| REGIA PUBLICA LOCALA OCOLUL SILVIC "TINUTUL PADURENILOR" RA | 6.6M | 22 | 1.5M | #36.554 |
| REGIA PUBLICA LOCALA-OCOLUL SILVIC GHIMES-FAGET RA | 7.1M | 21 | 1.5M | #34.359 |
| GILFOR SRL | 6.5M | 22 | 8.4K | #37.337 |
| MONTECLAS SRL | 6.7M | 21 | 4.4K | #36.225 |
| SILVAREX 2001 SRL | 7M | 20 | 15.7K | #34.768 |
| VALCOSTMIR SRL | 7.5M | 21 | 258K | #33.080 |
| CLAX FOREST SRL | 8M | 25 | 89.9K | #31.380 |
| MALINIC SRL | 7.7M | 23 | 143K | #32.396 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FORST WALD SAN S.R.L.(you) | BOROSPYN SRL | SALCOMEX PROD S.R.L. | REGIA PUBLICA LOCALA OCOLUL SILVIC "TINUTUL PADURENILOR" RA | REGIA PUBLICA LOCALA-OCOLUL SILVIC GHIMES-FAGET RA |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 7M | 7.2M | 7.3M | 6.6M | 7.1M |
| Profit | 318K | 637K | 12.5K | 1.5M | 1.5M |
| Margin | 4,6% | 8,8% | 0,2% | 23,0% | 20,5% |
| Employees | 22 | 21 | 22 | 22 | 21 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FORST WALD SAN S.R.L.”.