FOREST-WOOD S.R.L.
Revenue
210K
2024
Profit
15.1K
2024
Employees
—
2024
Margin
6,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FOREST-WOOD S.R.L. este o companie micro din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 210K lei (date 2024). În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #2.850 la cifra de afaceri, #2.040 la profit, #3.887 la număr angajați din 5.091 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FOREST-WOOD S.R.L. este o companie micro din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 210K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #2.850 la cifra de afaceri, #2.040 la profit, #3.887 la număr angajați din 5.091 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Industry intelligence
Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — 2024
Industry size
10.7B
RON revenue
Total companies
5.091
Total employees
33.486
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| IGNA FOREST S.R.L. | 230K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ADIGEA REN SRL | 214K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| TIMAR & PATRIK SRL | 212K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| HAIDAN EXPLOT SRL | 239K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| PEV FOREST TRANS S.R.L. | 242K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| D&V FOREST S.R.L. | 251K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| OLMEDA PEISAGE GREEN SRL | 224K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ROMBIOFRUCT S.R.L. | 223K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ALIN FOREST PERFECT SRL | 224K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ELVETIC FOREST S.R.L. | 224K | 1 | Silvicultură și exploatare forestieră |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SALAJ
Industrie (CAEN 02)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.8%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 41%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 210K
- Profit net
- 15.1K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 210K | 15.1K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FOREST-WOOD S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FOREST-WOOD S.R.L.(current)
- Revenue
- 210K
- Employees
- 0
- Profit
- 15.1K
- Rank RO
- #367.592
- IGNA FOREST S.R.L.
- Revenue
- 230K
- Employees
- 1
- Profit
- 49.1K
- Rank RO
- #362.219
- ADIGEA REN SRL
- Revenue
- 214K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.3K
- Rank RO
- #375.580
- TIMAR & PATRIK SRL
- Revenue
- 212K
- Employees
- 1
- Profit
- -4.1K
- Rank RO
- #377.230
- HAIDAN EXPLOT SRL
- Revenue
- 239K
- Employees
- 1
- Profit
- 101K
- Rank RO
- #355.883
- PEV FOREST TRANS S.R.L.
- Revenue
- 242K
- Employees
- 1
- Profit
- 90.1K
- Rank RO
- #353.369
- D&V FOREST S.R.L.
- Revenue
- 251K
- Employees
- 1
- Profit
- 13.5K
- Rank RO
- #346.470
- OLMEDA PEISAGE GREEN SRL
- Revenue
- 224K
- Employees
- 1
- Profit
- -260K
- Rank RO
- #367.469
- ROMBIOFRUCT S.R.L.
- Revenue
- 223K
- Employees
- 1
- Profit
- 4.4K
- Rank RO
- #367.750
- ALIN FOREST PERFECT SRL
- Revenue
- 224K
- Employees
- 1
- Profit
- -61K
- Rank RO
- #367.263
- ELVETIC FOREST S.R.L.
- Revenue
- 224K
- Employees
- 1
- Profit
- -55.5K
- Rank RO
- #367.244
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FOREST-WOOD S.R.L.(current) | 210K | 0 | 15.1K | #367.592 |
| IGNA FOREST S.R.L. | 230K | 1 | 49.1K | #362.219 |
| ADIGEA REN SRL | 214K | 1 | 3.3K | #375.580 |
| TIMAR & PATRIK SRL | 212K | 1 | -4.1K | #377.230 |
| HAIDAN EXPLOT SRL | 239K | 1 | 101K | #355.883 |
| PEV FOREST TRANS S.R.L. | 242K | 1 | 90.1K | #353.369 |
| D&V FOREST S.R.L. | 251K | 1 | 13.5K | #346.470 |
| OLMEDA PEISAGE GREEN SRL | 224K | 1 | -260K | #367.469 |
| ROMBIOFRUCT S.R.L. | 223K | 1 | 4.4K | #367.750 |
| ALIN FOREST PERFECT SRL | 224K | 1 | -61K | #367.263 |
| ELVETIC FOREST S.R.L. | 224K | 1 | -55.5K | #367.244 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FOREST-WOOD S.R.L.(you) | IGNA FOREST S.R.L. | ADIGEA REN SRL | TIMAR & PATRIK SRL | HAIDAN EXPLOT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 210K | 230K | 214K | 212K | 239K |
| Profit | 15.1K | 49.1K | 3.3K | -4.1K | 101K |
| Margin | 6,8% | 21,3% | 1,5% | -1,9% | 42,2% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FOREST-WOOD S.R.L.”.