FOREST TEIA S.R.L.

CUI 47390643·Fabricare mobilă·Sibiu·Founded 2024

Revenue

6.8K

2024

Profit

11.1K

2024

Employees

1

2024

Margin

23,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

FOREST TEIA S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 6.8K lei (date 2024). În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #4.249 la cifra de afaceri, #2.046 la profit, #2.582 la număr angajați din 6.351 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
FOREST TEIA S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 6.8K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.1%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #4.249 la cifra de afaceri, #2.046 la profit, #2.582 la număr angajați din 6.351 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare mobilă (CAEN 31) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#4.249 din 6.351 companii

Top 66.9%

Vezi clasamentul

După profit

#2.046 din 6.351 companii

Top 32.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.582 din 6.351 companii

Top 40.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.2M lei
Marjă medie
2.8%
Angajați medie
8

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri6.8K lei vs medie industrie 2.2M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit23.1% vs medie industrie 2.8%

Compania este 8.1× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 8

Compania este 0.1× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare mobilă (CAEN 31) — 2024

Industry size

14.2B

RON revenue

Total companies

6.351

Total employees

48.730

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
FANTASIA CARPENTRY SRL48.9K1Fabricare mobilă
ARSIB WOOD DESIGN S.R.L.46.5K1Fabricare mobilă
DREAM SOFA SIB S.R.L.46.4K1Fabricare mobilă
VISION WOOD DESIGN S.R.L.41.8K1Fabricare mobilă
ALEX COMPANY IXD S.R.L.48K1Fabricare mobilă
ESO CONSTRUCT SRL48.2K1Fabricare mobilă
GUDASIL S.R.L.48.3K1Fabricare mobilă
VICTOR ART DESIGN SRL48.3K1Fabricare mobilă
OTTO DESIGN S.R.L.47.9K1Fabricare mobilă
EMIRORAL S.R.L.48.4K1Fabricare mobilă

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
23.1%
CA / angajat
48.1K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 63%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    6.8K
    Profit net
    11.1K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la FOREST TEIA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFOREST TEIA S.R.L.(you)FANTASIA CARPENTRY SRLARSIB WOOD DESIGN S.R.L.DREAM SOFA SIB S.R.L.VISION WOOD DESIGN S.R.L.
Revenue
6.8K
48.9K
46.5K
46.4K
41.8K
Profit
11.1K
-39.1K
-184K
-17.2K
-31.2K
Margin
23,1%
-80,0%
-396,7%
-37,0%
-74,6%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “FOREST TEIA S.R.L.”.