FONTACHIM PRODCOM SRL
Revenue
11.1M
2024
Profit
503K
2024
Employees
40
2024
Margin
4,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FONTACHIM PRODCOM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 11.1M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #516 la cifra de afaceri, #901 la profit, #410 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FONTACHIM PRODCOM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 11.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #516 la cifra de afaceri, #901 la profit, #410 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 2.5× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 4.4× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FLEXON-ALL SRL | 10.7M | 39 | Fabricare |
| GAMADO INDUSTRIAL MONTAJ SRL | 11.4M | 45 | Fabricare |
| GASTROMETAL SRL | 11.8M | 40 | Fabricare |
| JOY COLORS-METAL SRL | 11.6M | 39 | Fabricare |
| GAMADO OIL CONSTRUCT S.R.L. | 10.6M | 44 | Fabricare |
| MECTECH CONSTRUCTION S.R.L. | 10.9M | 46 | Fabricare |
| GRUN'S TRANS SRL | 12M | 41 | Fabricare |
| ERDSTEEL S.R.L. | 11.8M | 42 | Fabricare |
| CLUJ MECCANICA SRL | 11.4M | 38 | Fabricare |
| HIDROSALT HOLDING SRL | 12.1M | 41 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.3%
- CA / angajat
- 290K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 11.1M
- Profit net
- 503K
- Angajați
- 40
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 11.1M | 503K | 40 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FONTACHIM PRODCOM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FONTACHIM PRODCOM SRL(current)
- Revenue
- 11.1M
- Employees
- 40
- Profit
- 503K
- Rank RO
- #23.135
- FLEXON-ALL SRL
- Revenue
- 10.7M
- Employees
- 39
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #24.585
- GAMADO INDUSTRIAL MONTAJ SRL
- Revenue
- 11.4M
- Employees
- 45
- Profit
- 2.9M
- Rank RO
- #23.488
- GASTROMETAL SRL
- Revenue
- 11.8M
- Employees
- 40
- Profit
- 876K
- Rank RO
- #22.692
- JOY COLORS-METAL SRL
- Revenue
- 11.6M
- Employees
- 39
- Profit
- 734K
- Rank RO
- #23.033
- GAMADO OIL CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 10.6M
- Employees
- 44
- Profit
- 989K
- Rank RO
- #24.776
- MECTECH CONSTRUCTION S.R.L.
- Revenue
- 10.9M
- Employees
- 46
- Profit
- 681K
- Rank RO
- #24.252
- GRUN'S TRANS SRL
- Revenue
- 12M
- Employees
- 41
- Profit
- 634K
- Rank RO
- #22.326
- ERDSTEEL S.R.L.
- Revenue
- 11.8M
- Employees
- 42
- Profit
- 759K
- Rank RO
- #22.826
- CLUJ MECCANICA SRL
- Revenue
- 11.4M
- Employees
- 38
- Profit
- -4.3M
- Rank RO
- #23.417
- HIDROSALT HOLDING SRL
- Revenue
- 12.1M
- Employees
- 41
- Profit
- 510K
- Rank RO
- #22.188
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FONTACHIM PRODCOM SRL(current) | 11.1M | 40 | 503K | #23.135 |
| FLEXON-ALL SRL | 10.7M | 39 | 2.4M | #24.585 |
| GAMADO INDUSTRIAL MONTAJ SRL | 11.4M | 45 | 2.9M | #23.488 |
| GASTROMETAL SRL | 11.8M | 40 | 876K | #22.692 |
| JOY COLORS-METAL SRL | 11.6M | 39 | 734K | #23.033 |
| GAMADO OIL CONSTRUCT S.R.L. | 10.6M | 44 | 989K | #24.776 |
| MECTECH CONSTRUCTION S.R.L. | 10.9M | 46 | 681K | #24.252 |
| GRUN'S TRANS SRL | 12M | 41 | 634K | #22.326 |
| ERDSTEEL S.R.L. | 11.8M | 42 | 759K | #22.826 |
| CLUJ MECCANICA SRL | 11.4M | 38 | -4.3M | #23.417 |
| HIDROSALT HOLDING SRL | 12.1M | 41 | 510K | #22.188 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FONTACHIM PRODCOM SRL(you) | FLEXON-ALL SRL | GAMADO INDUSTRIAL MONTAJ SRL | GASTROMETAL SRL | JOY COLORS-METAL SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 11.1M | 10.7M | 11.4M | 11.8M | 11.6M |
| Profit | 503K | 2.4M | 2.9M | 876K | 734K |
| Margin | 4,3% | 22,7% | 25,3% | 7,4% | 6,3% |
| Employees | 40 | 39 | 45 | 40 | 39 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FONTACHIM PRODCOM SRL”.