FLP84 IMPEX S.R.L.
Revenue
428K
2024
Profit
70.3K
2024
Employees
4
2024
Margin
16,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FLP84 IMPEX S.R.L. este o companie micro din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 428K lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #9.568 la cifra de afaceri, #5.312 la profit, #6.085 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FLP84 IMPEX S.R.L. este o companie micro din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 428K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #9.568 la cifra de afaceri, #5.312 la profit, #6.085 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 2.5× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| RAJDANE SRL | 425K | 4 | Alimentație și servicii |
| NITA IMPEX SRL | 463K | 4 | Alimentație și servicii |
| LIVEX 21 LM SRL | 464K | 4 | Alimentație și servicii |
| BALLROOM ANDCRIS S.R.L. | 477K | 4 | Alimentație și servicii |
| MATES FOODSTUFF S.R.L. | 430K | 4 | Alimentație și servicii |
| HOR-LEHEL SRL | 430K | 4 | Alimentație și servicii |
| SALOUA CASI SRL | 430K | 4 | Alimentație și servicii |
| GYERGY�I K�RT�SKAL�CS SRL | 426K | 4 | Alimentație și servicii |
| EVENT FABIAS RESORT SRL | 431K | 4 | Alimentație și servicii |
| TICMAR EXPRES FOOD S.R.L. | 431K | 4 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GALATI
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 16.4%
- CA / angajat
- 107K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 28%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 428K
- Profit net
- 70.3K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 428K | 70.3K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FLP84 IMPEX S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FLP84 IMPEX S.R.L.(current)
- Revenue
- 428K
- Employees
- 4
- Profit
- 70.3K
- Rank RO
- #248.919
- RAJDANE SRL
- Revenue
- 425K
- Employees
- 4
- Profit
- 76.5K
- Rank RO
- #250.128
- NITA IMPEX SRL
- Revenue
- 463K
- Employees
- 4
- Profit
- -48.5K
- Rank RO
- #238.694
- LIVEX 21 LM SRL
- Revenue
- 464K
- Employees
- 4
- Profit
- 4.4K
- Rank RO
- #238.483
- BALLROOM ANDCRIS S.R.L.
- Revenue
- 477K
- Employees
- 4
- Profit
- 3.2K
- Rank RO
- #234.764
- MATES FOODSTUFF S.R.L.
- Revenue
- 430K
- Employees
- 4
- Profit
- 8.3K
- Rank RO
- #248.600
- HOR-LEHEL SRL
- Revenue
- 430K
- Employees
- 4
- Profit
- 12K
- Rank RO
- #248.577
- SALOUA CASI SRL
- Revenue
- 430K
- Employees
- 4
- Profit
- 88.4K
- Rank RO
- #248.529
- GYERGY�I K�RT�SKAL�CS SRL
- Revenue
- 426K
- Employees
- 4
- Profit
- 4.6K
- Rank RO
- #249.693
- EVENT FABIAS RESORT SRL
- Revenue
- 431K
- Employees
- 4
- Profit
- 828 lei
- Rank RO
- #248.184
- TICMAR EXPRES FOOD S.R.L.
- Revenue
- 431K
- Employees
- 4
- Profit
- -84.8K
- Rank RO
- #248.036
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FLP84 IMPEX S.R.L.(current) | 428K | 4 | 70.3K | #248.919 |
| RAJDANE SRL | 425K | 4 | 76.5K | #250.128 |
| NITA IMPEX SRL | 463K | 4 | -48.5K | #238.694 |
| LIVEX 21 LM SRL | 464K | 4 | 4.4K | #238.483 |
| BALLROOM ANDCRIS S.R.L. | 477K | 4 | 3.2K | #234.764 |
| MATES FOODSTUFF S.R.L. | 430K | 4 | 8.3K | #248.600 |
| HOR-LEHEL SRL | 430K | 4 | 12K | #248.577 |
| SALOUA CASI SRL | 430K | 4 | 88.4K | #248.529 |
| GYERGY�I K�RT�SKAL�CS SRL | 426K | 4 | 4.6K | #249.693 |
| EVENT FABIAS RESORT SRL | 431K | 4 | 828 lei | #248.184 |
| TICMAR EXPRES FOOD S.R.L. | 431K | 4 | -84.8K | #248.036 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FLP84 IMPEX S.R.L.(you) | RAJDANE SRL | NITA IMPEX SRL | LIVEX 21 LM SRL | BALLROOM ANDCRIS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 428K | 425K | 463K | 464K | 477K |
| Profit | 70.3K | 76.5K | -48.5K | 4.4K | 3.2K |
| Margin | 16,4% | 18,0% | -10,5% | 0,9% | 0,7% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FLP84 IMPEX S.R.L.”.