FLOWTECH PERFORMANCE S.R.L.
Revenue
1.1M
2024
Profit
18.1K
2024
Employees
7
2024
Margin
1,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FLOWTECH PERFORMANCE S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #3.598 la cifra de afaceri, #14.844 la profit, #1.399 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FLOWTECH PERFORMANCE S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #3.598 la cifra de afaceri, #14.844 la profit, #1.399 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 2.5× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ARCHAUS SRL | 1M | 7 | Activități profesionale |
| 3D LASER SCANNING & SURVEY ENGINEERING SRL | 1.1M | 7 | Activități profesionale |
| ITP GRUP RAR SRL | 1.1M | 7 | Activități profesionale |
| CONSTRUCTIS FITOUT SRL | 1.2M | 7 | Activități profesionale |
| 2M GAS PROJECTS S.R.L. | 920K | 7 | Activități profesionale |
| JBA CONSULT EUROPE SRL | 1.1M | 8 | Activități profesionale |
| PROGIS CONSULTING SRL | 1.1M | 7 | Activități profesionale |
| RAUM SRL | 1.1M | 7 | Activități profesionale |
| F PROIECT INSTAL SRL | 1.1M | 7 | Activități profesionale |
| ITP DUAL SERVICE S.R.L. | 1M | 7 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.7%
- CA / angajat
- 151K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 16%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.1M
- Profit net
- 18.1K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.1M | 18.1K | 7 |
Explore
Industry (CAEN 71)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FLOWTECH PERFORMANCE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FLOWTECH PERFORMANCE S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 18.1K
- Rank RO
- #147.537
- ARCHAUS SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 7
- Profit
- 26K
- Rank RO
- #151.301
- 3D LASER SCANNING & SURVEY ENGINEERING SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 74.7K
- Rank RO
- #142.925
- ITP GRUP RAR SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 63.2K
- Rank RO
- #139.836
- CONSTRUCTIS FITOUT SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 7
- Profit
- -154K
- Rank RO
- #136.675
- 2M GAS PROJECTS S.R.L.
- Revenue
- 920K
- Employees
- 7
- Profit
- -106K
- Rank RO
- #161.141
- JBA CONSULT EUROPE SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 8
- Profit
- -675K
- Rank RO
- #146.510
- PROGIS CONSULTING SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 28.7K
- Rank RO
- #148.349
- RAUM SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 27.1K
- Rank RO
- #146.566
- F PROIECT INSTAL SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 1.9K
- Rank RO
- #145.926
- ITP DUAL SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 7
- Profit
- -79.2K
- Rank RO
- #149.761
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FLOWTECH PERFORMANCE S.R.L.(current) | 1.1M | 7 | 18.1K | #147.537 |
| ARCHAUS SRL | 1M | 7 | 26K | #151.301 |
| 3D LASER SCANNING & SURVEY ENGINEERING SRL | 1.1M | 7 | 74.7K | #142.925 |
| ITP GRUP RAR SRL | 1.1M | 7 | 63.2K | #139.836 |
| CONSTRUCTIS FITOUT SRL | 1.2M | 7 | -154K | #136.675 |
| 2M GAS PROJECTS S.R.L. | 920K | 7 | -106K | #161.141 |
| JBA CONSULT EUROPE SRL | 1.1M | 8 | -675K | #146.510 |
| PROGIS CONSULTING SRL | 1.1M | 7 | 28.7K | #148.349 |
| RAUM SRL | 1.1M | 7 | 27.1K | #146.566 |
| F PROIECT INSTAL SRL | 1.1M | 7 | 1.9K | #145.926 |
| ITP DUAL SERVICE S.R.L. | 1M | 7 | -79.2K | #149.761 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FLOWTECH PERFORMANCE S.R.L.(you) | ARCHAUS SRL | 3D LASER SCANNING & SURVEY ENGINEERING SRL | ITP GRUP RAR SRL | CONSTRUCTIS FITOUT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.1M | 1M | 1.1M | 1.1M | 1.2M |
| Profit | 18.1K | 26K | 74.7K | 63.2K | -154K |
| Margin | 1,7% | 2,6% | 6,7% | 5,5% | -13,0% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FLOWTECH PERFORMANCE S.R.L.”.