FLORIMED SRL
Revenue
185K
2024
Profit
-6.4K
2024
Employees
1
2024
Margin
-2,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FLORIMED SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 185K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.160 la cifra de afaceri, #2.940 la profit, #1.952 la număr angajați din 3.673 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FLORIMED SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 185K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -2.9%).
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.160 la cifra de afaceri, #2.940 la profit, #1.952 la număr angajați din 3.673 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 869K lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este -0.3× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 75) — 2024
Industry size
3.2B
RON revenue
Total companies
3.673
Total employees
9.821
Industry growth
—
YoY
Top companies
- VANBET SRL488M
- COW GENETICS SRL67.2M
- MONTERO VET S.R.L.59.3M
- VET DIAGNOSTIC SRL56.9M
- SEREDIN AVI S.R.L.49.8M
- MIN-D.V. S.R.L.45.7M
- CITYVET PET & FARM SRL44.5M
- YOUR STUFF SRL43M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ALMAGA SRL | 196K | 1 | Activități profesionale |
| TURCU VET FAMILY SRL | 225K | 1 | Activități profesionale |
| MEDORIANA VET SRL | 225K | 1 | Activități profesionale |
| SCURTOMAXVET SRL | 225K | 1 | Activități profesionale |
| SIBISANVET MEDICAL S.R.L. | 224K | 1 | Activități profesionale |
| VET PHYSIO CENTER SRL | 225K | 1 | Activități profesionale |
| CHRLECA ANIMALCARE S.R.L. | 224K | 1 | Activități profesionale |
| VLAD NORD VET S.R.L. | 225K | 1 | Activități profesionale |
| PAVMED SRL | 225K | 1 | Activități profesionale |
| NOE VIVA VET S.R.L. | 225K | 1 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 75)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -2.9%
- CA / angajat
- 225K
- Scor risc (0–100)
- 51
- Percentil piață (CA)
- Top 41%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 185K
- Profit net
- -6.4K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 185K | -6.4K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FLORIMED SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FLORIMED SRL(current)
- Revenue
- 185K
- Employees
- 1
- Profit
- -6.4K
- Rank RO
- #366.745
- ALMAGA SRL
- Revenue
- 196K
- Employees
- 1
- Profit
- 86.5K
- Rank RO
- #390.986
- TURCU VET FAMILY SRL
- Revenue
- 225K
- Employees
- 1
- Profit
- 5.2K
- Rank RO
- #366.796
- MEDORIANA VET SRL
- Revenue
- 225K
- Employees
- 1
- Profit
- 69K
- Rank RO
- #366.823
- SCURTOMAXVET SRL
- Revenue
- 225K
- Employees
- 1
- Profit
- 644 lei
- Rank RO
- #366.636
- SIBISANVET MEDICAL S.R.L.
- Revenue
- 224K
- Employees
- 1
- Profit
- 126K
- Rank RO
- #366.971
- VET PHYSIO CENTER SRL
- Revenue
- 225K
- Employees
- 1
- Profit
- 22.6K
- Rank RO
- #366.362
- CHRLECA ANIMALCARE S.R.L.
- Revenue
- 224K
- Employees
- 1
- Profit
- 79.1K
- Rank RO
- #367.141
- VLAD NORD VET S.R.L.
- Revenue
- 225K
- Employees
- 1
- Profit
- 14.8K
- Rank RO
- #366.284
- PAVMED SRL
- Revenue
- 225K
- Employees
- 1
- Profit
- 1.3K
- Rank RO
- #366.278
- NOE VIVA VET S.R.L.
- Revenue
- 225K
- Employees
- 1
- Profit
- 37.6K
- Rank RO
- #366.246
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FLORIMED SRL(current) | 185K | 1 | -6.4K | #366.745 |
| ALMAGA SRL | 196K | 1 | 86.5K | #390.986 |
| TURCU VET FAMILY SRL | 225K | 1 | 5.2K | #366.796 |
| MEDORIANA VET SRL | 225K | 1 | 69K | #366.823 |
| SCURTOMAXVET SRL | 225K | 1 | 644 lei | #366.636 |
| SIBISANVET MEDICAL S.R.L. | 224K | 1 | 126K | #366.971 |
| VET PHYSIO CENTER SRL | 225K | 1 | 22.6K | #366.362 |
| CHRLECA ANIMALCARE S.R.L. | 224K | 1 | 79.1K | #367.141 |
| VLAD NORD VET S.R.L. | 225K | 1 | 14.8K | #366.284 |
| PAVMED SRL | 225K | 1 | 1.3K | #366.278 |
| NOE VIVA VET S.R.L. | 225K | 1 | 37.6K | #366.246 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FLORIMED SRL(you) | ALMAGA SRL | TURCU VET FAMILY SRL | MEDORIANA VET SRL | SCURTOMAXVET SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 185K | 196K | 225K | 225K | 225K |
| Profit | -6.4K | 86.5K | 5.2K | 69K | 644 lei |
| Margin | -2,9% | 44,2% | 2,3% | 30,7% | 0,3% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FLORIMED SRL”.