FLORAMAT SRL
Revenue
246K
2024
Profit
4.4K
2024
Employees
4
2024
Margin
1,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FLORAMAT SRL este o companie micro din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 246K lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #36.905 la cifra de afaceri, #51.229 la profit, #12.305 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FLORAMAT SRL este o companie micro din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 246K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #36.905 la cifra de afaceri, #51.229 la profit, #12.305 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GRIGORAS ANDION SOCIETATE IN NUME COLECTIV | 401K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| CASANDER IMPEX SRL | 407K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| ADRIEMI S.R.L. | 448K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| MUNSAVI COM S.R.L. | 392K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| OZOWEKE S.R.L. | 392K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| BOLDESTI - SCAIENI SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM | 392K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| LUXOPTICA S.R.L. | 389K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| DADIS CORALI SRL | 392K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| V.M.B.SRL | 393K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| FAST MOBILE DAVID S.R.L. | 388K | 4 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ NEAMT
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.1%
- CA / angajat
- 97.7K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 29%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 246K
- Profit net
- 4.4K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 246K | 4.4K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FLORAMAT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FLORAMAT SRL(current)
- Revenue
- 246K
- Employees
- 4
- Profit
- 4.4K
- Rank RO
- #261.089
- GRIGORAS ANDION SOCIETATE IN NUME COLECTIV
- Revenue
- 401K
- Employees
- 4
- Profit
- -12.8K
- Rank RO
- #257.744
- CASANDER IMPEX SRL
- Revenue
- 407K
- Employees
- 4
- Profit
- 12.8K
- Rank RO
- #255.677
- ADRIEMI S.R.L.
- Revenue
- 448K
- Employees
- 4
- Profit
- -103K
- Rank RO
- #243.010
- MUNSAVI COM S.R.L.
- Revenue
- 392K
- Employees
- 4
- Profit
- -75.2K
- Rank RO
- #260.780
- OZOWEKE S.R.L.
- Revenue
- 392K
- Employees
- 4
- Profit
- -64.4K
- Rank RO
- #260.775
- BOLDESTI - SCAIENI SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM
- Revenue
- 392K
- Employees
- 4
- Profit
- -3.4K
- Rank RO
- #260.615
- LUXOPTICA S.R.L.
- Revenue
- 389K
- Employees
- 4
- Profit
- -246K
- Rank RO
- #261.578
- DADIS CORALI SRL
- Revenue
- 392K
- Employees
- 4
- Profit
- -67.2K
- Rank RO
- #260.533
- V.M.B.SRL
- Revenue
- 393K
- Employees
- 4
- Profit
- 9.5K
- Rank RO
- #260.449
- FAST MOBILE DAVID S.R.L.
- Revenue
- 388K
- Employees
- 4
- Profit
- -66.6K
- Rank RO
- #262.149
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FLORAMAT SRL(current) | 246K | 4 | 4.4K | #261.089 |
| GRIGORAS ANDION SOCIETATE IN NUME COLECTIV | 401K | 4 | -12.8K | #257.744 |
| CASANDER IMPEX SRL | 407K | 4 | 12.8K | #255.677 |
| ADRIEMI S.R.L. | 448K | 4 | -103K | #243.010 |
| MUNSAVI COM S.R.L. | 392K | 4 | -75.2K | #260.780 |
| OZOWEKE S.R.L. | 392K | 4 | -64.4K | #260.775 |
| BOLDESTI - SCAIENI SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM | 392K | 4 | -3.4K | #260.615 |
| LUXOPTICA S.R.L. | 389K | 4 | -246K | #261.578 |
| DADIS CORALI SRL | 392K | 4 | -67.2K | #260.533 |
| V.M.B.SRL | 393K | 4 | 9.5K | #260.449 |
| FAST MOBILE DAVID S.R.L. | 388K | 4 | -66.6K | #262.149 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FLORAMAT SRL(you) | GRIGORAS ANDION SOCIETATE IN NUME COLECTIV | CASANDER IMPEX SRL | ADRIEMI S.R.L. | MUNSAVI COM S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 246K | 401K | 407K | 448K | 392K |
| Profit | 4.4K | -12.8K | 12.8K | -103K | -75.2K |
| Margin | 1,1% | -3,2% | 3,2% | -23,0% | -19,2% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FLORAMAT SRL”.