FLOOR CONSULTING SRL
Revenue
2.9M
2024
Profit
607K
2024
Employees
17
2024
Margin
20,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FLOOR CONSULTING SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 2.9M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #2.982 la cifra de afaceri, #2.478 la profit, #1.415 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FLOOR CONSULTING SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 2.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #2.982 la cifra de afaceri, #2.478 la profit, #1.415 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 2.0× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este 4.7× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ROYALSCAF DEVELOPMENT S.R.L. | 2.9M | 16 | Construcții |
| ASTRALUX SRL | 2.9M | 17 | Construcții |
| METAL BEST SOLUTIONS SRL | 2.7M | 16 | Construcții |
| MOGATECH ENERGY S.R.L. | 2.9M | 17 | Construcții |
| FRESH ALF CONSTRUCT S.R.L. | 2.7M | 18 | Construcții |
| LUKAVAL TEAM CONSTRUCT S.R.L. | 3.4M | 17 | Construcții |
| STOCON SRL | 3M | 17 | Construcții |
| REXIMACO S.R.L. | 3.2M | 18 | Construcții |
| BARUCH MANAGEMENT SRL | 3M | 17 | Construcții |
| NOMAD SECURITY SISTEM S.R.L. | 2.9M | 17 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 20.7%
- CA / angajat
- 173K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.9M
- Profit net
- 607K
- Angajați
- 17
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.9M | 607K | 17 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FLOOR CONSULTING SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FLOOR CONSULTING SRL(current)
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 17
- Profit
- 607K
- Rank RO
- #69.721
- ROYALSCAF DEVELOPMENT S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 16
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #70.071
- ASTRALUX SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 17
- Profit
- 235K
- Rank RO
- #69.912
- METAL BEST SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 16
- Profit
- -1.9M
- Rank RO
- #73.721
- MOGATECH ENERGY S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 17
- Profit
- 7.7K
- Rank RO
- #70.058
- FRESH ALF CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 18
- Profit
- 940K
- Rank RO
- #74.340
- LUKAVAL TEAM CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 17
- Profit
- -484K
- Rank RO
- #61.975
- STOCON SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 17
- Profit
- 20.1K
- Rank RO
- #68.942
- REXIMACO S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 18
- Profit
- 251K
- Rank RO
- #64.873
- BARUCH MANAGEMENT SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 17
- Profit
- 837K
- Rank RO
- #68.663
- NOMAD SECURITY SISTEM S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 17
- Profit
- 312K
- Rank RO
- #70.771
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FLOOR CONSULTING SRL(current) | 2.9M | 17 | 607K | #69.721 |
| ROYALSCAF DEVELOPMENT S.R.L. | 2.9M | 16 | 1M | #70.071 |
| ASTRALUX SRL | 2.9M | 17 | 235K | #69.912 |
| METAL BEST SOLUTIONS SRL | 2.7M | 16 | -1.9M | #73.721 |
| MOGATECH ENERGY S.R.L. | 2.9M | 17 | 7.7K | #70.058 |
| FRESH ALF CONSTRUCT S.R.L. | 2.7M | 18 | 940K | #74.340 |
| LUKAVAL TEAM CONSTRUCT S.R.L. | 3.4M | 17 | -484K | #61.975 |
| STOCON SRL | 3M | 17 | 20.1K | #68.942 |
| REXIMACO S.R.L. | 3.2M | 18 | 251K | #64.873 |
| BARUCH MANAGEMENT SRL | 3M | 17 | 837K | #68.663 |
| NOMAD SECURITY SISTEM S.R.L. | 2.9M | 17 | 312K | #70.771 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FLOOR CONSULTING SRL(you) | ROYALSCAF DEVELOPMENT S.R.L. | ASTRALUX SRL | METAL BEST SOLUTIONS SRL | MOGATECH ENERGY S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.9M | 2.9M | 2.9M | 2.7M | 2.9M |
| Profit | 607K | 1M | 235K | -1.9M | 7.7K |
| Margin | 20,7% | 34,4% | 8,1% | -70,1% | 0,3% |
| Employees | 17 | 16 | 17 | 16 | 17 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FLOOR CONSULTING SRL”.