FLOEXPERT CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
3M
2024
Profit
758K
2024
Employees
14
2024
Margin
24,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FLOEXPERT CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 3M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #2.891 la cifra de afaceri, #1.975 la profit, #1.806 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 24.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FLOEXPERT CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 24.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #2.891 la cifra de afaceri, #1.975 la profit, #1.806 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 2.1× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Compania este 3.9× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PRIME MIH CORPORATION SRL | 2.7M | 14 | Construcții |
| INSTALA�II-MONTAJ GRUP SRL | 3M | 14 | Construcții |
| ALTERNATIVE BUILDING S.R.L. | 3.1M | 14 | Construcții |
| NEW CONCEPT MOBDESIGN S.R.L. | 3M | 14 | Construcții |
| GRUP NEV CONSTRUCT S.R.L. | 3.1M | 14 | Construcții |
| SMART SYSTEMS SERVICES S.R.L. | 3.3M | 15 | Construcții |
| BLITZ CONSTRUC�II CIVILE S.R.L. | 3.4M | 15 | Construcții |
| ATLM AQUA RAPID SRL | 3.2M | 14 | Construcții |
| ANDRA IMPEX S.R.L. | 3.2M | 14 | Construcții |
| INSTAL SPRINKLER DMG S.R.L. | 3.2M | 14 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 24.8%
- CA / angajat
- 218K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3M
- Profit net
- 758K
- Angajați
- 14
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3M | 758K | 14 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FLOEXPERT CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FLOEXPERT CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 3M
- Employees
- 14
- Profit
- 758K
- Rank RO
- #67.665
- PRIME MIH CORPORATION SRL
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 14
- Profit
- 59.4K
- Rank RO
- #75.127
- INSTALA�II-MONTAJ GRUP SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 14
- Profit
- 114K
- Rank RO
- #68.342
- ALTERNATIVE BUILDING S.R.L.
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 14
- Profit
- 709K
- Rank RO
- #66.957
- NEW CONCEPT MOBDESIGN S.R.L.
- Revenue
- 3M
- Employees
- 14
- Profit
- 235K
- Rank RO
- #68.448
- GRUP NEV CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 14
- Profit
- 302K
- Rank RO
- #66.477
- SMART SYSTEMS SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 15
- Profit
- 432K
- Rank RO
- #63.124
- BLITZ CONSTRUC�II CIVILE S.R.L.
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 15
- Profit
- 249K
- Rank RO
- #62.815
- ATLM AQUA RAPID SRL
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 65.4K
- Rank RO
- #65.863
- ANDRA IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 10.4K
- Rank RO
- #65.723
- INSTAL SPRINKLER DMG S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 23.5K
- Rank RO
- #65.286
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FLOEXPERT CONSTRUCT S.R.L.(current) | 3M | 14 | 758K | #67.665 |
| PRIME MIH CORPORATION SRL | 2.7M | 14 | 59.4K | #75.127 |
| INSTALA�II-MONTAJ GRUP SRL | 3M | 14 | 114K | #68.342 |
| ALTERNATIVE BUILDING S.R.L. | 3.1M | 14 | 709K | #66.957 |
| NEW CONCEPT MOBDESIGN S.R.L. | 3M | 14 | 235K | #68.448 |
| GRUP NEV CONSTRUCT S.R.L. | 3.1M | 14 | 302K | #66.477 |
| SMART SYSTEMS SERVICES S.R.L. | 3.3M | 15 | 432K | #63.124 |
| BLITZ CONSTRUC�II CIVILE S.R.L. | 3.4M | 15 | 249K | #62.815 |
| ATLM AQUA RAPID SRL | 3.2M | 14 | 65.4K | #65.863 |
| ANDRA IMPEX S.R.L. | 3.2M | 14 | 10.4K | #65.723 |
| INSTAL SPRINKLER DMG S.R.L. | 3.2M | 14 | 23.5K | #65.286 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FLOEXPERT CONSTRUCT S.R.L.(you) | PRIME MIH CORPORATION SRL | INSTALA�II-MONTAJ GRUP SRL | ALTERNATIVE BUILDING S.R.L. | NEW CONCEPT MOBDESIGN S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3M | 2.7M | 3M | 3.1M | 3M |
| Profit | 758K | 59.4K | 114K | 709K | 235K |
| Margin | 24,8% | 2,2% | 3,8% | 22,9% | 7,8% |
| Employees | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FLOEXPERT CONSTRUCT S.R.L.”.