FLANDRIA S.R.L.
Revenue
3.3M
2024
Profit
-76K
2024
Employees
9
2024
Margin
-2,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FLANDRIA S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 3.3M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #7.972 la cifra de afaceri, #124.019 la profit, #4.988 la număr angajați din 130.296 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FLANDRIA S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 3.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -2.3%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #7.972 la cifra de afaceri, #124.019 la profit, #4.988 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este -0.6× față de media industriei
Compania este 2.8× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GALENICA FARMACIA S.R.L. | 3.3M | 9 | Comerț cu amănuntul |
| L & LEN S.R.L. | 3.3M | 9 | Comerț cu amănuntul |
| OIL GLAT EXIM SRL | 3.4M | 9 | Comerț cu amănuntul |
| LAZMINCOM IMPEX SRL | 3.4M | 9 | Comerț cu amănuntul |
| NEW CLASIK ARF SRL | 3.3M | 9 | Comerț cu amănuntul |
| AUTONICK SRL | 3.4M | 9 | Comerț cu amănuntul |
| DAVIRAD DECOR SRL | 3.3M | 9 | Comerț cu amănuntul |
| AVIGES EMAR S.R.L. | 3.3M | 9 | Comerț cu amănuntul |
| MIH & MARY MARKET SELECT S.R.L. | 3.3M | 9 | Comerț cu amănuntul |
| VIDUT IMPEX S.R.L. | 3.4M | 9 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SATU MARE
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -2.3%
- CA / angajat
- 372K
- Scor risc (0–100)
- 51
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.3M
- Profit net
- -76K
- Angajați
- 9
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.3M | -76K | 9 |
Explore
Industry (CAEN 47)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FLANDRIA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FLANDRIA S.R.L.(current)
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 9
- Profit
- -76K
- Rank RO
- #63.136
- GALENICA FARMACIA S.R.L.
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 22.2K
- Rank RO
- #63.118
- L & LEN S.R.L.
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 143K
- Rank RO
- #63.114
- OIL GLAT EXIM SRL
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 9
- Profit
- 17.4K
- Rank RO
- #63.019
- LAZMINCOM IMPEX SRL
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 9
- Profit
- 52.4K
- Rank RO
- #62.996
- NEW CLASIK ARF SRL
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 616K
- Rank RO
- #63.533
- AUTONICK SRL
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 9
- Profit
- 129K
- Rank RO
- #62.679
- DAVIRAD DECOR SRL
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 39.6K
- Rank RO
- #63.593
- AVIGES EMAR S.R.L.
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 9
- Profit
- -404K
- Rank RO
- #63.640
- MIH & MARY MARKET SELECT S.R.L.
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 61.8K
- Rank RO
- #63.656
- VIDUT IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 9
- Profit
- -371K
- Rank RO
- #62.595
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FLANDRIA S.R.L.(current) | 3.3M | 9 | -76K | #63.136 |
| GALENICA FARMACIA S.R.L. | 3.3M | 9 | 22.2K | #63.118 |
| L & LEN S.R.L. | 3.3M | 9 | 143K | #63.114 |
| OIL GLAT EXIM SRL | 3.4M | 9 | 17.4K | #63.019 |
| LAZMINCOM IMPEX SRL | 3.4M | 9 | 52.4K | #62.996 |
| NEW CLASIK ARF SRL | 3.3M | 9 | 616K | #63.533 |
| AUTONICK SRL | 3.4M | 9 | 129K | #62.679 |
| DAVIRAD DECOR SRL | 3.3M | 9 | 39.6K | #63.593 |
| AVIGES EMAR S.R.L. | 3.3M | 9 | -404K | #63.640 |
| MIH & MARY MARKET SELECT S.R.L. | 3.3M | 9 | 61.8K | #63.656 |
| VIDUT IMPEX S.R.L. | 3.4M | 9 | -371K | #62.595 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FLANDRIA S.R.L.(you) | GALENICA FARMACIA S.R.L. | L & LEN S.R.L. | OIL GLAT EXIM SRL | LAZMINCOM IMPEX SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.3M | 3.3M | 3.3M | 3.4M | 3.4M |
| Profit | -76K | 22.2K | 143K | 17.4K | 52.4K |
| Margin | -2,3% | 0,7% | 4,3% | 0,5% | 1,6% |
| Employees | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FLANDRIA S.R.L.”.