FITOFARM SRL
Revenue
6.8M
2024
Profit
678K
2024
Employees
12
2024
Margin
9,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FITOFARM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în MEHEDINTI, având o cifră de afaceri de 6.8M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #3.868 la cifra de afaceri, #2.665 la profit, #3.461 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FITOFARM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în MEHEDINTI, având o cifră de afaceri de 6.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #3.868 la cifra de afaceri, #2.665 la profit, #3.461 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 2.3× față de media industriei
Compania este 2.7× față de media industriei
Compania este 3.7× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ATO IMPEX SRL | 6.9M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| FARES BIOVITAL ON LINE S.R.L. | 6.9M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| GLIA AGROSEM SRL | 6.9M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| STACOR SRL | 6.9M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| ZENA SRL | 6.9M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| DAISY PET SRL | 6.9M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| PAVITOR SRL | 6.8M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| OPTICAS SRL | 7M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| APOTECA S.R.L. | 7M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| MEDICAL SERVICES FOR NEUROLOGY SRL | 6.8M | 12 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MEHEDINTI
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 9.9%
- CA / angajat
- 573K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 6.8M
- Profit net
- 678K
- Angajați
- 12
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6.8M | 678K | 12 |
Explore
Industry (CAEN 47)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FITOFARM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FITOFARM SRL(current)
- Revenue
- 6.8M
- Employees
- 12
- Profit
- 678K
- Rank RO
- #35.451
- ATO IMPEX SRL
- Revenue
- 6.9M
- Employees
- 12
- Profit
- 463K
- Rank RO
- #35.392
- FARES BIOVITAL ON LINE S.R.L.
- Revenue
- 6.9M
- Employees
- 12
- Profit
- 398K
- Rank RO
- #35.374
- GLIA AGROSEM SRL
- Revenue
- 6.9M
- Employees
- 12
- Profit
- 319K
- Rank RO
- #35.364
- STACOR SRL
- Revenue
- 6.9M
- Employees
- 12
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #35.564
- ZENA SRL
- Revenue
- 6.9M
- Employees
- 12
- Profit
- 381K
- Rank RO
- #35.567
- DAISY PET SRL
- Revenue
- 6.9M
- Employees
- 12
- Profit
- 840K
- Rank RO
- #35.300
- PAVITOR SRL
- Revenue
- 6.8M
- Employees
- 12
- Profit
- 434K
- Rank RO
- #35.652
- OPTICAS SRL
- Revenue
- 7M
- Employees
- 12
- Profit
- 3.6M
- Rank RO
- #35.156
- APOTECA S.R.L.
- Revenue
- 7M
- Employees
- 12
- Profit
- 513K
- Rank RO
- #35.130
- MEDICAL SERVICES FOR NEUROLOGY SRL
- Revenue
- 6.8M
- Employees
- 12
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #35.888
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FITOFARM SRL(current) | 6.8M | 12 | 678K | #35.451 |
| ATO IMPEX SRL | 6.9M | 12 | 463K | #35.392 |
| FARES BIOVITAL ON LINE S.R.L. | 6.9M | 12 | 398K | #35.374 |
| GLIA AGROSEM SRL | 6.9M | 12 | 319K | #35.364 |
| STACOR SRL | 6.9M | 12 | 1.1M | #35.564 |
| ZENA SRL | 6.9M | 12 | 381K | #35.567 |
| DAISY PET SRL | 6.9M | 12 | 840K | #35.300 |
| PAVITOR SRL | 6.8M | 12 | 434K | #35.652 |
| OPTICAS SRL | 7M | 12 | 3.6M | #35.156 |
| APOTECA S.R.L. | 7M | 12 | 513K | #35.130 |
| MEDICAL SERVICES FOR NEUROLOGY SRL | 6.8M | 12 | 1.1M | #35.888 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FITOFARM SRL(you) | ATO IMPEX SRL | FARES BIOVITAL ON LINE S.R.L. | GLIA AGROSEM SRL | STACOR SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 6.8M | 6.9M | 6.9M | 6.9M | 6.9M |
| Profit | 678K | 463K | 398K | 319K | 1.1M |
| Margin | 9,9% | 6,7% | 5,8% | 4,6% | 15,4% |
| Employees | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FITOFARM SRL”.