FIRST START SOLUTIONS SRL
Revenue
1.9M
2024
Profit
128K
2024
Employees
4
2024
Margin
6,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FIRST START SOLUTIONS SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 1.9M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #15.077 la cifra de afaceri, #15.586 la profit, #9.540 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FIRST START SOLUTIONS SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 1.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #15.077 la cifra de afaceri, #15.586 la profit, #9.540 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BRENDCAFE SRL | 1.9M | 4 | Comerț en-gros |
| FEROMAT CONSTRUCT SRL | 1.9M | 4 | Comerț en-gros |
| APA ANABELA SRL | 2.1M | 4 | Comerț en-gros |
| ALBA TECHNIK S.R.L. | 2.1M | 4 | Comerț en-gros |
| LAURCERAM MOB SRL | 1.9M | 4 | Comerț en-gros |
| CONVAR IMEX SRL | 1.9M | 4 | Comerț en-gros |
| MISS DISTRIBUTION GROUP S.R.L. | 1.9M | 4 | Comerț en-gros |
| HELIOS DENTAL S.R.L. | 1.9M | 4 | Comerț en-gros |
| TERMO BORASIM SRL | 1.9M | 4 | Comerț en-gros |
| CONDOR CAMP S.R.L. | 1.9M | 4 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ALBA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.7%
- CA / angajat
- 477K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.9M
- Profit net
- 128K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.9M | 128K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FIRST START SOLUTIONS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FIRST START SOLUTIONS SRL(current)
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 4
- Profit
- 128K
- Rank RO
- #99.022
- BRENDCAFE SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 4
- Profit
- -280K
- Rank RO
- #100.264
- FEROMAT CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 4
- Profit
- 237K
- Rank RO
- #100.717
- APA ANABELA SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 4
- Profit
- 8.9K
- Rank RO
- #93.720
- ALBA TECHNIK S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 4
- Profit
- 999K
- Rank RO
- #90.935
- LAURCERAM MOB SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 4
- Profit
- 194K
- Rank RO
- #98.936
- CONVAR IMEX SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 4
- Profit
- 357K
- Rank RO
- #98.872
- MISS DISTRIBUTION GROUP S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 4
- Profit
- 46.9K
- Rank RO
- #99.188
- HELIOS DENTAL S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 4
- Profit
- 211K
- Rank RO
- #99.208
- TERMO BORASIM SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 4
- Profit
- 186K
- Rank RO
- #99.225
- CONDOR CAMP S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 4
- Profit
- 25K
- Rank RO
- #99.278
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FIRST START SOLUTIONS SRL(current) | 1.9M | 4 | 128K | #99.022 |
| BRENDCAFE SRL | 1.9M | 4 | -280K | #100.264 |
| FEROMAT CONSTRUCT SRL | 1.9M | 4 | 237K | #100.717 |
| APA ANABELA SRL | 2.1M | 4 | 8.9K | #93.720 |
| ALBA TECHNIK S.R.L. | 2.1M | 4 | 999K | #90.935 |
| LAURCERAM MOB SRL | 1.9M | 4 | 194K | #98.936 |
| CONVAR IMEX SRL | 1.9M | 4 | 357K | #98.872 |
| MISS DISTRIBUTION GROUP S.R.L. | 1.9M | 4 | 46.9K | #99.188 |
| HELIOS DENTAL S.R.L. | 1.9M | 4 | 211K | #99.208 |
| TERMO BORASIM SRL | 1.9M | 4 | 186K | #99.225 |
| CONDOR CAMP S.R.L. | 1.9M | 4 | 25K | #99.278 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FIRST START SOLUTIONS SRL(you) | BRENDCAFE SRL | FEROMAT CONSTRUCT SRL | APA ANABELA SRL | ALBA TECHNIK S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.9M | 1.9M | 1.9M | 2.1M | 2.1M |
| Profit | 128K | -280K | 237K | 8.9K | 999K |
| Margin | 6,7% | -14,9% | 12,7% | 0,4% | 46,8% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FIRST START SOLUTIONS SRL”.