Revenue

14.5K

2024

Profit

11.9K

2024

Employees

0

2024

Margin

82,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 51051998) este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 14.5K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #22.610 la cifra de afaceri, #15.855 la profit, #19.634 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 82.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 51051998) este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 14.5K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 82.1%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #22.610 la cifra de afaceri, #15.855 la profit, #19.634 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#22.610 din 28.608 companii

Top 79.0%

Vezi clasamentul

După profit

#15.855 din 28.608 companii

Top 55.4%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#19.634 din 28.608 companii

Top 68.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri14.5K lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit82.1% vs medie industrie 16.2%

Compania este 5.1× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50405841)14.5K1Activități profesionale
Firma (CUI 50592618)14.4K1Activități profesionale
Firma (CUI 50763050)14.3K1Activități profesionale
WATERLEAU GROUP N.V.BELGIA-SEDIU PERMANENT14K1Activități profesionale
Firma (CUI 50575803)15K1Activități profesionale
Firma (CUI 50685717)15K1Activități profesionale
Firma (CUI 50779862)14K1Activități profesionale
Firma (CUI 51049815)13.6K1Activități profesionale
Firma (CUI 50472190)13.5K1Activități profesionale
Firma (CUI 50933197)13.5K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
82.1%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 72%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    14.5K
    Profit net
    11.9K
    Angajați
    0

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 51051998) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 51051998)(you)Firma (CUI 50405841)Firma (CUI 50592618)Firma (CUI 50763050)WATERLEAU GROUP N.V.BELGIA-SEDIU PERMANENT
Revenue
14.5K
14.5K
14.4K
14.3K
14K
Profit
11.9K
5.9K
3.4K
-16.4K
331 lei
Margin
82,1%
40,7%
23,8%
-115,2%
2,4%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 51051998)”.