Revenue

1.9K

2024

Profit

1.5K

2024

Employees

2024

Margin

78,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 51049157) este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 1.9K lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #29.895 la cifra de afaceri, #25.684 la profit, #26.590 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 78.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 51049157) este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 1.9K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 78.5%.
Poziție în industrie
În industria de IT (România), compania este #29.895 la cifra de afaceri, #25.684 la profit, #26.590 la număr angajați din 36.296 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria IT (CAEN 62) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#29.895 din 36.296 companii

Top 82.4%

Vezi clasamentul

După profit

#25.684 din 36.296 companii

Top 70.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#26.590 din 36.296 companii

Top 73.3%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.8M lei
Marjă medie
14.7%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri1.9K lei vs medie industrie 1.8M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit78.5% vs medie industrie 14.7%

Compania este 5.3× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
78.5%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 78%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    1.9K
    Profit net
    1.5K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 51049157) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 51049157)(you)Firma (CUI 50528712)Firma (CUI 50747801)Firma (CUI 50846376)Firma (CUI 50971638)
Revenue
1.9K
1.9K
2K
2K
2K
Profit
1.5K
-75.6K
-977 lei
1K
541 lei
Margin
78,5%
-3912,4%
-48,9%
51,7%
27,1%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 51049157)”.