Revenue

30.1K

2024

Profit

27.7K

2024

Employees

1

2024

Margin

92,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50998722) este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 30.1K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #6.577 la cifra de afaceri, #3.451 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 92.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50998722) este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 30.1K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 92.0%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare (România), compania este #6.577 la cifra de afaceri, #3.451 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#6.577 din 8.990 companii

Top 73.1%

Vezi clasamentul

După profit

#3.451 din 8.990 companii

Top 38.4%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.961 din 8.990 companii

Top 44.0%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
4.4M lei
Marjă medie
5.8%
Angajați medie
9

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri30.1K lei vs medie industrie 4.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit92.0% vs medie industrie 5.8%

Compania este 16.0× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 9

Compania este 0.1× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare (CAEN 25) — 2024

Industry size

39.8B

RON revenue

Total companies

8.990

Total employees

81.031

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50514482)30.4K1Fabricare
Firma (CUI 50588706)28.2K1Fabricare
Firma (CUI 50525686)32.9K1Fabricare
Firma (CUI 50385353)33.3K1Fabricare
CIPRY & FLORY CONS METAL S.R.L.30.1K1Fabricare
ASEGIART S.R.L.30K1Fabricare
VSM DIE CASTING SRL30K1Fabricare
Firma (CUI 50930638)26.1K1Fabricare
GRAWE PROFESSIONAL SRL30K1Fabricare
NECULACHE CRISMAR CONSTRUCT S.R.L.30K1Fabricare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
92.0%
CA / angajat
30.1K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 68%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    30.1K
    Profit net
    27.7K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50998722) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50998722)(you)Firma (CUI 50514482)Firma (CUI 50588706)Firma (CUI 50525686)Firma (CUI 50385353)
Revenue
30.1K
30.4K
28.2K
32.9K
33.3K
Profit
27.7K
6.6K
1.3K
2.6K
17.8K
Margin
92,0%
21,7%
4,5%
7,9%
53,3%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50998722)”.