Firma (CUI 50874279)

CUI 50874279·Învățământ·Necunoscut·Founded 2024

Revenue

3.4K

2024

Profit

2K

2024

Employees

0

2024

Margin

58,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50874279) este o companie micro din sectorul Învățământ, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 3.4K lei (date 2024). În industria de Învățământ (România), compania este #11.636 la cifra de afaceri, #7.289 la profit, #8.443 la număr angajați din 14.743 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 58.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50874279) este o companie micro din sectorul Învățământ, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 3.4K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 58.9%.
Poziție în industrie
În industria de Învățământ (România), compania este #11.636 la cifra de afaceri, #7.289 la profit, #8.443 la număr angajați din 14.743 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Învățământ (CAEN 85) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#11.636 din 14.743 companii

Top 78.9%

Vezi clasamentul

După profit

#7.289 din 14.743 companii

Top 49.4%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#8.443 din 14.743 companii

Top 57.3%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
272K lei
Marjă medie
16.0%
Angajați medie
1

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri3.4K lei vs medie industrie 272K lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit58.9% vs medie industrie 16.0%

Compania este 3.7× față de media industriei

Industry intelligence

Învățământ (CAEN 85) — 2024

Industry size

4B

RON revenue

Total companies

14.743

Total employees

19.787

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50611000)3.4K1Învățământ
Firma (CUI 50646203)3.5K1Învățământ
Firma (CUI 50745088)3.3K1Învățământ
Firma (CUI 50468831)3.6K1Învățământ
Firma (CUI 50722645)3.2K1Învățământ
Firma (CUI 50566058)3.2K1Învățământ
Firma (CUI 50922201)3.8K1Învățământ
Firma (CUI 50860770)3.1K1Învățământ
Firma (CUI 50825870)3.8K1Învățământ
Firma (CUI 50869264)3.8K1Învățământ

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
58.9%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 77%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    3.4K
    Profit net
    2K
    Angajați
    0

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50874279) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50874279)(you)Firma (CUI 50611000)Firma (CUI 50646203)Firma (CUI 50745088)Firma (CUI 50468831)
Revenue
3.4K
3.4K
3.5K
3.3K
3.6K
Profit
2K
-551 lei
-12.3K
2.6K
-28K
Margin
58,9%
-16,2%
-354,1%
80,8%
-778,7%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50874279)”.