Firma (CUI 50853829)
Revenue
20K
2024
Profit
12.8K
2024
Employees
—
2024
Margin
64,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
Firma (CUI 50853829) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 20K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #4.056 la cifra de afaceri, #2.863 la profit, #4.097 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 64.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- Firma (CUI 50853829) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 20K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 64.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #4.056 la cifra de afaceri, #2.863 la profit, #4.097 la număr angajați din 5.424 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 12.4M lei
- Marjă medie
- 7.1%
- Angajați medie
- 15
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 9.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 42) — 2024
Industry size
67.3B
RON revenue
Total companies
5.424
Total employees
81.073
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| Firma (CUI 50539509) | 19.4K | 1 | Construcții |
| Firma (CUI 50598386) | 21.1K | 1 | Construcții |
| Firma (CUI 50887937) | 19K | 1 | Construcții |
| JOO BAUKRAFT CONSTRUCTII S.R.L. | 20.1K | 1 | Construcții |
| IONESCU BUSUIOCUL SRL | 19.8K | 1 | Construcții |
| OACHE INSTAL SRL | 19.8K | 1 | Construcții |
| NORDSAT S.R.L. | 20.3K | 1 | Construcții |
| ML PAVING SERVICE S.R.L. | 20.4K | 1 | Construcții |
| Firma (CUI 50694987) | 23.6K | 1 | Construcții |
| SPV INSTALATII PUBLICE S.R.L. | 20.5K | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ NECUNOSCUT
Industrie (CAEN 42)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 64.1%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 70%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 20K
- Profit net
- 12.8K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 20K | 12.8K | — |
Explore
Industry (CAEN 42)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la Firma (CUI 50853829) — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- Firma (CUI 50853829)(current)
- Revenue
- 20K
- Employees
- 0
- Profit
- 12.8K
- Rank RO
- #632.425
- Firma (CUI 50539509)
- Revenue
- 19.4K
- Employees
- 1
- Profit
- 18K
- Rank RO
- #634.335
- Firma (CUI 50598386)
- Revenue
- 21.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 5.2K
- Rank RO
- #629.604
- Firma (CUI 50887937)
- Revenue
- 19K
- Employees
- 1
- Profit
- 14.6K
- Rank RO
- #635.355
- JOO BAUKRAFT CONSTRUCTII S.R.L.
- Revenue
- 20.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -2.7K
- Rank RO
- #632.041
- IONESCU BUSUIOCUL SRL
- Revenue
- 19.8K
- Employees
- 1
- Profit
- 4K
- Rank RO
- #633.223
- OACHE INSTAL SRL
- Revenue
- 19.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -12.2K
- Rank RO
- #633.341
- NORDSAT S.R.L.
- Revenue
- 20.3K
- Employees
- 1
- Profit
- -31.6K
- Rank RO
- #631.772
- ML PAVING SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 20.4K
- Employees
- 1
- Profit
- -27.9K
- Rank RO
- #631.427
- Firma (CUI 50694987)
- Revenue
- 23.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 8.7K
- Rank RO
- #623.121
- SPV INSTALATII PUBLICE S.R.L.
- Revenue
- 20.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -37.1K
- Rank RO
- #631.117
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| Firma (CUI 50853829)(current) | 20K | 0 | 12.8K | #632.425 |
| Firma (CUI 50539509) | 19.4K | 1 | 18K | #634.335 |
| Firma (CUI 50598386) | 21.1K | 1 | 5.2K | #629.604 |
| Firma (CUI 50887937) | 19K | 1 | 14.6K | #635.355 |
| JOO BAUKRAFT CONSTRUCTII S.R.L. | 20.1K | 1 | -2.7K | #632.041 |
| IONESCU BUSUIOCUL SRL | 19.8K | 1 | 4K | #633.223 |
| OACHE INSTAL SRL | 19.8K | 1 | -12.2K | #633.341 |
| NORDSAT S.R.L. | 20.3K | 1 | -31.6K | #631.772 |
| ML PAVING SERVICE S.R.L. | 20.4K | 1 | -27.9K | #631.427 |
| Firma (CUI 50694987) | 23.6K | 1 | 8.7K | #623.121 |
| SPV INSTALATII PUBLICE S.R.L. | 20.5K | 1 | -37.1K | #631.117 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | Firma (CUI 50853829)(you) | Firma (CUI 50539509) | Firma (CUI 50598386) | Firma (CUI 50887937) | JOO BAUKRAFT CONSTRUCTII S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 20K | 19.4K | 21.1K | 19K | 20.1K |
| Profit | 12.8K | 18K | 5.2K | 14.6K | -2.7K |
| Margin | 64,1% | 93,1% | 24,8% | 76,9% | -13,2% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50853829)”.