Revenue

16K

2024

Profit

9.5K

2024

Employees

1

2024

Margin

59,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50851399) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 16K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #38.182 la cifra de afaceri, #22.854 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 59.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50851399) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 16K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 59.4%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #38.182 la cifra de afaceri, #22.854 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#38.182 din 56.726 companii

Top 67.3%

Vezi clasamentul

După profit

#22.854 din 56.726 companii

Top 40.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#19.821 din 56.726 companii

Top 34.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri16K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit59.4% vs medie industrie 9.8%

Compania este 6.0× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 4

Compania este 0.3× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50464830)16K1Construcții
Firma (CUI 50928522)16K1Construcții
Firma (CUI 50356846)16K1Construcții
Firma (CUI 50729660)15.8K1Construcții
Firma (CUI 50800972)15.8K1Construcții
Firma (CUI 50837157)16.3K1Construcții
Firma (CUI 50692862)15.6K1Construcții
Firma (CUI 50474620)15.6K1Construcții
Firma (CUI 50836925)15.5K1Construcții
Firma (CUI 50584151)15.5K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
59.4%
CA / angajat
16K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 72%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    16K
    Profit net
    9.5K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50851399) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50851399)(you)Firma (CUI 50464830)Firma (CUI 50928522)Firma (CUI 50356846)Firma (CUI 50729660)
Revenue
16K
16K
16K
16K
15.8K
Profit
9.5K
2.9K
1.6K
-85.3K
8.8K
Margin
59,4%
17,8%
10,3%
-533,2%
55,5%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50851399)”.