Revenue

2K

2024

Profit

5.4K

2024

Employees

1

2024

Margin

44,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50830582) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 2K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #38.767 la cifra de afaceri, #24.170 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 44.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50830582) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 2K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 44.8%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #38.767 la cifra de afaceri, #24.170 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#38.767 din 56.726 companii

Top 68.3%

Vezi clasamentul

După profit

#24.170 din 56.726 companii

Top 42.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#19.821 din 56.726 companii

Top 34.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri2K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit44.8% vs medie industrie 9.8%

Compania este 4.6× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 4

Compania este 0.3× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50795795)12K1Construcții
Firma (CUI 50575668)12.1K1Construcții
Firma (CUI 50624280)11.9K1Construcții
Firma (CUI 50643290)11.9K1Construcții
Firma (CUI 50793905)11.9K1Construcții
Firma (CUI 50638464)12.2K1Construcții
Firma (CUI 50480894)12.2K1Construcții
Firma (CUI 50536391)12.3K1Construcții
Firma (CUI 50565087)11.8K1Construcții
Firma (CUI 50659580)12.3K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
44.8%
CA / angajat
12K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 73%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    2K
    Profit net
    5.4K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50830582) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50830582)(you)Firma (CUI 50795795)Firma (CUI 50575668)Firma (CUI 50624280)Firma (CUI 50643290)
Revenue
2K
12K
12.1K
11.9K
11.9K
Profit
5.4K
3.5K
32 lei
1.8K
2.1K
Margin
44,8%
29,1%
0,3%
14,9%
17,3%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50830582)”.