Revenue

48K

2024

Profit

34.4K

2024

Employees

1

2024

Margin

71,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50803812) este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 48K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #42.409 la cifra de afaceri, #24.001 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 71.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50803812) este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 48K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 71.6%.
Poziție în industrie
În industria de Comerț en-gros (România), compania este #42.409 la cifra de afaceri, #24.001 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#42.409 din 63.035 companii

Top 67.3%

Vezi clasamentul

După profit

#24.001 din 63.035 companii

Top 38.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#20.268 din 63.035 companii

Top 32.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
8.1M lei
Marjă medie
4.2%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri48K lei vs medie industrie 8.1M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit71.6% vs medie industrie 4.2%

Compania este 17.1× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 5

Compania este 0.2× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024

Industry size

508B

RON revenue

Total companies

63.035

Total employees

317.294

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50942560)48K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50491508)48.1K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50434294)48.3K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50575943)47.6K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50355573)48.6K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50684061)47.3K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50656088)47.2K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50634144)47.1K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50665817)49K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50647373)46.9K1Comerț en-gros

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
71.6%
CA / angajat
48K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 64%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    48K
    Profit net
    34.4K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50803812) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50803812)(you)Firma (CUI 50942560)Firma (CUI 50491508)Firma (CUI 50434294)Firma (CUI 50575943)
Revenue
48K
48K
48.1K
48.3K
47.6K
Profit
34.4K
300 lei
-52.3K
1.7K
6K
Margin
71,6%
0,6%
-108,7%
3,6%
12,7%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50803812)”.