Revenue

26.5K

2024

Profit

17.8K

2024

Employees

1

2024

Margin

67,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50781102) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 26.5K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #28.674 la cifra de afaceri, #16.624 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 67.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50781102) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 26.5K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 67.2%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #28.674 la cifra de afaceri, #16.624 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#28.674 din 39.568 companii

Top 72.5%

Vezi clasamentul

După profit

#16.624 din 39.568 companii

Top 42.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#15.128 din 39.568 companii

Top 38.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri26.5K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit67.2% vs medie industrie 11.2%

Compania este 6.0× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 4

Compania este 0.3× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50379548)26.5K1Construcții
Firma (CUI 50343544)26.4K1Construcții
Firma (CUI 50933154)26.3K1Construcții
Firma (CUI 50351768)26.2K1Construcții
Firma (CUI 50495615)26.2K1Construcții
Firma (CUI 50467780)26.1K1Construcții
Firma (CUI 50533875)26.9K1Construcții
Firma (CUI 50832389)26.9K1Construcții
Firma (CUI 50475979)26K1Construcții
Firma (CUI 50554398)25.9K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
67.2%
CA / angajat
26.5K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 68%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    26.5K
    Profit net
    17.8K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50781102) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50781102)(you)Firma (CUI 50379548)Firma (CUI 50343544)Firma (CUI 50933154)Firma (CUI 50351768)
Revenue
26.5K
26.5K
26.4K
26.3K
26.2K
Profit
17.8K
8.8K
2.1K
19K
-29.6K
Margin
67,2%
33,1%
7,8%
72,1%
-112,9%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50781102)”.