Revenue

309K

2024

Profit

294K

2024

Employees

1

2024

Margin

95,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50755499) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 309K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #2.871 la cifra de afaceri, #1.443 la profit, #2.706 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 95.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50755499) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 309K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 95.1%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #2.871 la cifra de afaceri, #1.443 la profit, #2.706 la număr angajați din 5.424 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.871 din 5.424 companii

Top 52.9%

Vezi clasamentul

După profit

#1.443 din 5.424 companii

Top 26.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.706 din 5.424 companii

Top 49.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
12.4M lei
Marjă medie
7.1%
Angajați medie
15

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri309K lei vs medie industrie 12.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit95.1% vs medie industrie 7.1%

Compania este 13.4× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 15

Compania este 0.1× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50489907)302K1Construcții
Firma (CUI 50775119)298K1Construcții
Firma (CUI 51006539)293K1Construcții
Firma (CUI 50824327)331K1Construcții
Firma (CUI 50577359)334K1Construcții
Firma (CUI 50356412)280K1Construcții
Firma (CUI 50824610)347K1Construcții
T�MA� TERRA TRANS S.R.L.309K1Construcții
MARIUSMIN SRL309K1Construcții
CORICOR BEAUTY S.R.L.310K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
95.1%
CA / angajat
309K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 33%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    309K
    Profit net
    294K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50755499) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50755499)(you)Firma (CUI 50489907)Firma (CUI 50775119)Firma (CUI 51006539)Firma (CUI 50824327)
Revenue
309K
302K
298K
293K
331K
Profit
294K
204K
205K
289K
309K
Margin
95,1%
67,4%
68,9%
98,5%
93,3%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50755499)”.