Revenue

2.3K

2024

Profit

1.9K

2024

Employees

2024

Margin

84,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50719100) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 2.3K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #40.962 la cifra de afaceri, #25.818 la profit, #39.097 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 84.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50719100) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 2.3K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 84.3%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #40.962 la cifra de afaceri, #25.818 la profit, #39.097 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#40.962 din 56.726 companii

Top 72.2%

Vezi clasamentul

După profit

#25.818 din 56.726 companii

Top 45.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#39.097 din 56.726 companii

Top 68.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri2.3K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit84.3% vs medie industrie 9.8%

Compania este 8.6× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50342301)2.5K1Construcții
Firma (CUI 50874236)2.5K1Construcții
Firma (CUI 50562307)2.1K1Construcții
LAND-VEST-STRADA SRL2.3K1Construcții
MXA PROFESIONAL CONSTRUCT S.R.L.2.3K1Construcții
NORD OFFICES SRL2.3K1Construcții
Firma (CUI 50580486)2K1Construcții
Firma (CUI 50586004)2K1Construcții
Firma (CUI 50869639)2K1Construcții
Firma (CUI 50914284)2K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
84.3%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 77%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    2.3K
    Profit net
    1.9K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50719100) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50719100)(you)Firma (CUI 50342301)Firma (CUI 50874236)Firma (CUI 50562307)LAND-VEST-STRADA SRL
Revenue
2.3K
2.5K
2.5K
2.1K
2.3K
Profit
1.9K
-34.1K
-2.7K
-16.5K
-76.7K
Margin
84,3%
-1372,2%
-107,3%
-795,0%
-3332,9%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50719100)”.